ایستگاه خبر

وعده صرافی رمزارز OKEx در رابطه با پشتیبان‌گیری امن کلید خصوصی

برای تضمین امنیت نسخه پشتیبان کلید خصوصی،‌ دارندگان داخلی کلید خصوصی اجازه ندارند در یک وسیله نقلیه با هم سفر کنند و یا همزمان در یک کشور سکونت داشته باشند!

به گزارش خبرگزاری CryptoBriefing، مدیر ارشد صرافی OKEx، جی هائو، اعلام کرد که این صرافی، امنیت روش‌های ذخیره‌سازی وجوه را ارتقا داده است. این اظهاریه در وبسایت رسمی این صرافی منتشر شده است.

عکس‌العمل به رویداد ماه اکتبر

در روز ۱۶ ماه اکتبر،‌ صرافی OKEx اعلام کرد که قرار است برداشت‌های کاربران را متوقف نماید که موجی از خشم را در فضای رمزارز‌ها به راه انداخت. این تصمیم به دلیل گم شدن یکی از کلید‌های خصوصی کیف پول‌های امضای چندگانه این صرافی، اتخاذ شد. این مشکل منجر به از کار افتادن توانایی صرافی در پردازش درخواست‌های برداشت وجه کاربران شد.

بنا بر داده‌های مرکز داده Glassnode، در آن زمان، تقریبا ۲۰۰ هزار بیتکوین که حدود ۲.۳ میلیارد دلار ارزش داشت، در این صرافی قفل شد. این وضعیت برای مدت ۵ هفته ادامه داشت تا این که با رفع مشکل، فرآیند برداشت وجه دوباره از سر گرفته شد.

مدیر ارشد این صرافی باور دارد که این رویداد با روشن کردن برخی از نقاط ضعف در فرآیندهای داخلی، درس بزرگی به شرکت و مدیران آن داد.

بیشتر بخوانیم: صرافی OKEx برداشت وجوه را متوقف کرد، قیمت بیتکوین ۲.۵ درصد افت کرد

سیاست جدید کلید خصوصی

بر طبق اطلاعیه صرافی OKEx، این صرافی به استفاده از رویه امضا چندگانه ادامه می‌دهد، اما کلیدهای خصوصی آن پشتیبان‌گیری (‌‌‌Back Up) می‌شوند تا در شرایط اضطراری قابل بازیابی باشند.

مهمتر این که، این کلیدهای خصوصی به صورت مجزا در صندوق امانات بانکی در سه کشور مختلف نگه‌داری می‌شوند. به علاوه، کارمندانی که دارای این کلیدها هستند، به هیچ عنوان نباید با یک وسیله نقلیه مشترک در سفر باشند و دارندگان کلید خصوصی نباید به صورت همزمان در یک کشور مستقر باشند.

در شرایط خاص که یکی از دارندگان کلید خصوصی قابل دسترس نباشد، مثل حادثه شخصی و یا مرگ، صرافی قادر خواهد بود که کلید خصوصی را طی ۴۸ ساعت بازیابی کند. استفاده از کیف پول‌های امضای چندگانه در بین صرافی‌های متمرکز کاملا رایج است.

https://coiniran.com/?p=42358
دکمه بازگشت به بالا