ایستگاه خبر

نوکیا بازار داده مبتنی بر بلاکچین خود را راه‌اندازی می‌کند

شرکت نوکیا از راه‌اندازی بازار داده‌های مجهز به فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) خود خبر داده است. مطابق با اطلاعیه‌ی مطبوعاتی منتشرشده در ۵ مه ۲۰۲۱، سازنده‌ی تلفن همراه فنلاندی گفته است این پلتفرم جدید، تجارت امن داده و فعالیت شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی (CSP) را تسهیل می‌کند.

بازار داده مبتنی بر DLT نوکیا در دسترس عموم

داده‌ها بخشی جدایی ناپذیر فعالیت شرکت‌ها هستند، زیرا به آن‌ها کمک می‌کنند تا در صورت لزوم عملکرد خود را به‌طور کامل درک کنند و بهبود ببخشند. با این حال هنوز دغدغه‌های بی‌شماری در بازارهای داده وجود دارد؛ مشکلاتی از جمله عدم اعتماد، ضعف در حفظ حریم خصوصی، امنیت داده‌ها و …

نوکیا برای سهولت استفاده بیشتر و بهتر از اطلاعات کسب‌وکارها، بازار داده‌ی مبتنی بر بلاکچین خود را به عنوان یک پلتفرم خدماتی برای تجارت داده‌های ایمن و مدل‌های هوش مصنوعی (AI) راه‌اندازی کرده است.

مطابق با اطلاعیه‌ی مطبوعاتی این شرکت، بازار جدید داده مبتنی بر DLT ترکیبی از هوش مصنوعی و واکاوی داده‌ها است تا اطلاعات قابل اعتماد را در لحظه برای تصمیم‌گیری استراتژیک به شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی (CSP) ارائه دهد.

توانمندسازی شرکت‌ها

نوکیا علاوه بر ارائه‌ی مجموعه‌ی داده‌های مهم به مؤسسات و CSPها، اشاره کرده است که کاربران این پلتفرم می‌توانند به راحتی از تبادل داده‌ها بین مشتریان درآمد کسب کنند.

این شرکت ادعا می‌کند این بازار جدید اطلاعات دارای موارد گسترده‌ای از جمله درآمدزایی از داده‌های زیست محیطی، شهرهای هوشمند، مراقبت‌های بهداشتی، شارژ وسایل نقلیه هوشمند، و… است. نوکیا به صراحت اعلام کرده است که این بازار داده شفافیت در زنجیره‌های تأمین را ارتقا می‌دهد.

این اولین بار نیست که نوکیا در اکوسیستم بلاکچین فعالیت می‌کند. این شرکت قبلاً با Streamr، یک پلتفرم اشتراک داده، برای ایجاد یک راه‌حل کسب درآمد با استفاده از فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) همکاری می‌کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتو پانک ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=45505
دکمه بازگشت به بالا