ایستگاه خبر

رونق NFT و بازی‌های بلاک‌چینی علی‌رغم ریزش اخیر بازار کریپتو!

جهان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین از رویدادهای کلانی برخوردارند که بر رشد آنها اثر مستقیمی دارند. براساس مجموعه‌ گزارش‌هایی که ازسوی شرکت تحلیلی DappRadar به‌طور عمومی منتشر شده است، تعداد مبادلات توکن‌های NFT و حضور کاربران در بازی‌های بلاک‌چینی علی‌رغم ریزش اخیر بازار کریپتو همچنان روبه افزایش است.

محبوبیت روزافزون NFTها و بازی‌های بلاک‌چینی

در ماه‌های گذشته شاهد ریزش قیمتی اکثر رمز ارزهای مهم بازار بوده‌ایم، برای نمونه بیت‌کوین درحال حاضر نسبت به اوج قیمت ۶۹ هزار دلاری خود از یک رکود ۴۰ درصدی رنج می‌برد. اما مطالعه‌ی جدید DappRadar نشان‌دهنده‌ی آن است که این وضعیت نامطلوب اثری بر NFTها نداشته و محبوبیت آنها بین کاربران عادی و حتی سرمایه‌گذاران از پایداری خوب و مثبتی برخوردار است.

طبق این مطالعه حجم کل مبادلات NFT در سه‌ماهه‌ی سوم و چهارم سال ۲۰۲۱ به‌ترتیب معادل ۱۰.۷ و ۱۱.۹ میلیارد دلار بوده است. داده‌های موجود از شروع امیدوار کننده‌ای در آغاز سال جدید میلادی برای این کلاس از دارایی‌ها خبر می‌دهند.

موسسه تحلیلی DappRadar معتقد است که توکن‌های غیرقابل تعویض نقشی حیاتی در پویایی متاورس و حوزه‌ی بازی‌های «play-to-earn» داشته و از عوامل گسترش آن محسوب می‌شوند.

آمریکا فعال‌ترین منطقه برای NFTها در سالی که گذشت

آمریکا موفق شد تا در طول سال ۲۰۲۱ بازار این توکن‌ها را درسلطه‌ی خود درآورد. این خبر با حضور تعداد زیادی از سلبریتی‌ها، ورزشکاران و فعالان عرصه‌های مختلف هنری آمریکا در این حوزه‌ آنچنان دور از تصور نیست. کوئینتین تارانتینو و Steph Curry، ستاره‌ی لیگ حرفه‌ای بستکبال آمریکا (NBA)، تنها دو نمونه از این افراد هستند.

کشور فیلیپین نیز با یک‌سوم حجم مبادلاتی آمریکا در جایگاه دوم و سه کشور برزیل، مکزیک و اندونزی نیز به‌ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

این آمار در چند ماه گذشته دچار تحولاتی شده و کشور چین درحال حاضر از نظر حجم ترافیک توکن‌های غیرقابل تعویض در مقام نخست قرار دارد، رشد مبادلات NFT این کشور در دسامبر با ۱۶۶ درصد افزایش نسبت به ماه نوامبر همراه بوده است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پرفروش‌ترین بازارهای NFT برای خرید و فروش

Source

https://coiniran.com/?p=49339
دکمه بازگشت به بالا