ایستگاه خبر

بازار NFT تحت تأثیر بحران کریپتو

آخرین فروش ارزهای دیجیتال در بازار کریپتو با کاهش قابل توجهی در قیمت کف برخی از بزرگترین مجموعه‌ها در بازار NFT همراه بود. بازار خرسی کریپتو همچنان به شدت به مجموعه‌های NFT سطح بالا ضربه می‌زند.

ضربه به بازار NFT در آخرین فروش کریپتو

قیمت کف بسیاری از باارزش‌‌ترین مجموعه‌های NFT همراه با بیت کوین و اتریوم کاهش یافته و قیمت ورودی برای برخی از مجموعه‌ها شاهد افت بیش از ۱۷ درصد بوده است.

«قیمت کف» به ارزان‌‌ترین قطعه موجود در بازار ثانویه اشاره دارد و یک معیار محبوب برای تعیین ارزش مجموعه‌‌های NFT است.

طبق داده‌های NFTGo، قیمت کف برای میمون‌های کسل در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲.۵۷ درصد کاهش یافته است و از حدود ۸۴ ETH به ۷۳.۴۳ ETH رسیده است. در همین حال، قیمت کف برای Moonbirds، یکی از مجموعه‌های برجسته سال، با ۱۷.۳۳ درصد کاهش به ۱۴.۸۸ ETH رسیده است. جالب اینجاست که کریپتوپانک‌ها نسبتاً بی‌آسیب ظاهر شده‌اند و قیمت ارزان‌ترین پانک‌ها تنها ۲.۶۷ درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، همانطور که متخصص NFT punk9058 اوایل امروز در توییتر اشاره کرد، OpenSea شاهد بوده است که حجم معاملات اتر رپ‌شده (wETH) به عنوان درصدی از حجم کل به رکورد سالانه ۰.۲ درصد رسیده است. معاملات wETH اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که فروشندگان پیشنهادات پایینی را برای دارایی‌های خود می‌پذیرند، و نشان می‌دهد دارندگان ممکن است در جستجوی نقدینگی در طول رکود آخر هفته در دوران ترس فروخته باشند.

بازار NFT در طول این سال با بازار ارزهای دیجیتال همراه بود. در حالی که تعداد معدودی از مجموعه‌ها در نقاط مختلف روند نزولی را به چالش کشیده‌اند، و Bored Ape Yacht Club پس از بالای ۴۳۰۰۰۰ دلار در ۱ می، پیشتاز است، بازار در آخرین سقوط با مشکل مواجه شده است. با قیمت کف ۷۳.۴۳ اتریوم، با معامله ETH در حدود ۱۲۶۰ دلار، ارزان‌ترین میمون‌ها اکنون با کاهش ۷۸.۵ درصدی نسبت به اوج حدود ۹۲۴۵۰ دلار هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: ضرب کردن یا مینت NFT چیست؟ راهنمای گام‌به‌گام ساخت NFT

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=57346
دکمه بازگشت به بالا