ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه رمز ارز ها و بلاک چین از ۱ تا ۷ تیر

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارز ها

سلطه بیت کوین (BTC) بر بازار رمز ارز ها به بیش از ۶۰ درصد رسید

طبق داده های CoinMarketCap با رسیدن قیمت بیت کوین (BTC) به حدود ۱۳ هزار دلار برای اولین بار پس از آوریل ۲۰۱۷ سلطه بیت کوین بر بازار به بیش از ۶۲٪ رسید.

در حال حاضر حجم کل بازار به ۳۷۸۱۶۹۱۹۰۰۱۲ دلار رسیده و حجم بازار بیت کوین با رسیدن به ۲۳۶۳۶۱۷۹۰۵۵۶ دلار بیش از ۶۰٪ درصد حجم کل بازار را به خود اختصاص داده است.

Image

ساعت : ۸:۰۰ تاریخ انتشار: : ۶/۴/۱۳۹۸

جستجوی کلمه «Bitcoin» در گوگل ۸۸٪کمتر از اوج آن در سال ۲۰۱۷ است

میزان جستجوی کلمه کلیدی «Bitcoin» از اول سال ۲۰۱۹ تا کنون به دو برابر رسیده است. این درحالیست که این میزان جستجو نسبت به نقطه اوج سال ۲۰۱۷ به میزان ۸۸٪ کمتر است.

کاهش شدید قیمت بیت کوین از ۶۰۰۰ به ۳۱۵۰ در دسامبر ۲۰۱۸ باعث سرخوردگی سرمایه گذاران و از بین رفتن علاقه دیگران به بازار رمز ارز ها شد. در سال ۲۰۱۷ بخاطر پوشش گسترده اخبار قیمت بیت کوین توسط رسانه های جریان اصلی، ترس جاماندن از بازار (FOMO) به اوج خود رسید.

Source

ساعت : ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۲/۴/۱۳۹۸

سختی استخراج بیت کوین (BTC) به بالاترین میزان تاریخی خود رسیده است

سختی استخراج بیت کوین به بیش از ۷.۹۳ تریلیون رسیده و رکورد قبلی ۷.۴۵ تریلیون که در اکتبر ۲۰۱۸ ثبت کرده بود را جابجا کرد. بیت کوین هر ۲۰۱۶ بلاک (تقریبا هر ۱۴ روز) با توجه به مقدار قدرت محاسباتی موجود، شبکه را تنظیم می‌کند تا اطمینان حاصل شود که استخراج هر بلاک تقریبا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

داده‌های BTC.com نشان می‌دهد که میانگین نرخ هش استخراج بیت کوین در دوره‌های ۲۴ ساعته و سه روزه به ترتیب ۵۹.۵۸ EH/s و ۵۹.۷۰ EH/s است که از میانگین ۵۶.۷۷ EH/s از ۲۵ می تا ۲۷ ژوئن یا هر دوره‌ی ۱۴ روزه در تاریخ شبکه بیشتر است.

Source

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۶/۴/۱۳۹۸

داده‌ها نشان می‌دهند بیشتر قراردادهای آتی بیت کوین موقعیت فروش دارند

طبق گزارش وال استریت ژورنال (WSJ)، علیرغم روند صعودی قیمت بیت کوین، معامله گران بزرگ روند نزولی را تجربه می‌کنند. این گزارش که از داده‌های کمیسیون معاملاتی آتی کالایی (CFTC) استخراج شده نشان می‌دهد موقعیت‌های فروش اوراق آتی بیت کوین ۱۴ درصد بیشتر از موقعیت‌های خرید در CME بوده است.

همچنین، شرکت‌های دیگر نیز سه برابر موقعیت خرید، موقعیت فروش نگهداری می‌کنند. طبق این گزارش سرمایه گذاران کوچک با قراردادهای زیر ۲۵ BTC، چهار برابر موقعیت خرید بیشتری دارند. این گزارش زمانی منتشر شد که قیمت بیت کوین حدود ۹۰۰۰ دلار بود.

معاملات آتی می‌توانند نشان دهنده نگرش کلی بازیگران بزرگ بازار باشند. با این وجود افزایش قیمت بیت کوین (BTC) به بیش از ۱۲ هزار دلار نشان از وجود خوشبینی در بازار دارد.

Source & Image

ساعت : ۸:۰۰ تاریخ انتشار: : ۵/۴/۱۳۹۸

آیوتا (IOTA) الگوریتم جدیدی برای ارتقای شبکه‌اش ارائه کرده است

بنیاد IOTA در مقاله پژوهشی اخیرش یک الگوریتم جدید برای بهبود توانایی شبکه در مقابل حملات اسپم و انسداد شبکه ارائه کرده است. سه تغییر اصلی الگوریتم شبکه عبارتند از:

  • هر تراکنش نیاز به یک کامپیوتر برای صرف منابع روی پازل اثبات کار اثبات کار دارد.
  • سختی پازل با افزایش تعداد معاملات ارسال شده در یک دوره زمانی افزایش می‌یابد.
  • ارسال کنندگان می‌توانند با نگهداری مقداری IOTA به عنوان وثیقه از سختی کل پازل بکاهند.

یکی از چالش‌های اصلی آیوتا ایجاد سیستمی برای دستگاه‌های اینترنت اشیا با منابع محدود است. در این مقاله پژوهشی روش‌های اجماع اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) ترکیب شده‌اند.

Source

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۵/۴/۱۳۹۸

همکاری برند Alyx و IOTA برای شفاف سازی خودکار زنجیره تامین

Alyx، برند تجاری مد لوکس، برای شفافیت زنجیره عرضه از بلاک چین IOTA استفاده می‌کند. Matthew Williams نامزد نهایی جایزه LVMH سال ۲۰۱۶، قصد راه‌اندازی یک بلاک چین خودکار با همراهی شرکت تولیدی Avery Dennison و شرکت اینترنت اشیا Evrythng را دارد.

برای فرایند خودکارسازی، نُه بخش Alyx دارای QR کد قابل اسکن خواهند بود که مشخصات محصول در زنجیره عرضه را نمایان می‌کند؛ از جمله، مواد خام، محل تولید و تاریخ حمل و نقل. Avery Dennison یک تگ هویتی دیجیتالی برای هر لباس ساخته است که وقتی عرضه کنندگان وارد اطلاعات مربوطه می‌شوند، همه چیز روی دفترکل ذخیره و آپلود می‌شود.

Source & Image

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۳/۴/۱۳۹۸

IOTA وارد حوزه ردیابی مواد غذایی آلرژی‌زا و بهبود ایمنی مصرف کنندگان شد

سازمان غیرانتفاعی بلاک چینی بنیاد IOTA اعلام کرد با شرکت مدیریت دیجیتالی ایمنی مواد غذایی Primority به منظور استفاده از تکنولوژی دفترکل توزیع شده (DLT) برای ردیابی مواد غذایی آلرژی‌زا و بهبود ایمنی مصرف کنندگان، همکاری می‌کند.

حدود ۲۲۰ میلیون نفر از مردم سارسر جهان حساسیت بالایی نسبت به غذاهای آلرژی‌زا دارند. IOTA یک رمز ارز با تمرکز بر اینترنت اشیا (IoT) و ارتباط ماشین به ماشین است.

Source & Image

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱/۴/۱۳۹۸

nebulas  برای انتخاب شورای ناظر بر بلاک چین انتخابات برگزار می‌کند

پروژه بلاک چینی نظارت بر فناوری های آینده Nebulas، برای انتخاب شورا انتخابات برگزار می‌کند. این انتخابات یک دعوت منحصربه‌فرد از علاقه‌مندان برای مشارکت مستقیم در نظارت بر بلاک چین است. شورای منتخب بایستی اطمینان حاصل کنند که پروژه در مسیری که دارندگان توکن می‌خواهند، حرکت می‌کند.

انتخابات ساعت ۳ بعدازظهر ۸ جولای شروع و ساعت ۳ بعدازظهر ۱۶ جولای به وقت Beijing به پایان خواهد رسید. Nebula سیستم رای گیری را در Nova 1.0 MainNet در ۲ام آوریل ۲۰۱۹ راه اندازی کرد.

NAS، توکن Nebulas که در بین ۱۰۰ رمز ارز برتر CoinMarketCap قرار دارد، ابزار این رای گیری است. دارندگان NAS علاوه بر کمک به انتخاب مناسب‌ترین شورا، شانس برنده شدن توکن NAT را نیز به دست می‌آورند. NAT یک دارایی دیجیتال جدید روی Nebulas MainNet با استاندارد NRC-20 است که تنها در زمان رای گیری تولید می‌شود و تنها راه به دست آوردن آن رای دادن با توکن NAS است.

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱/۴/۱۳۹۸

زی کش (ZEC) با استفاده از شاردینگ بلاک چین مقیاس پذیر جدیدی می‌سازد

Electric Coin Company (ECC) شرکت سازنده رمزارز زی کش (ZEC)، قصد دارد یک بلاک چین مقیاس پذیر جدید برای زیکش با استفاده از شاردینگ بسازد. این شرکت قصد دارد کاربران زی کش را تا سال ۲۰۵۰ به ۱۰ میلیارد نفر برساند. لذا نیاز دارد هزاران یا میلیون‌ها تراکنش را در لحظه مدیریت کند.

آنها اطمینان می‌دهند که رمز ارز های بلاک چین قدیمی به بلاک چین جدید منتقل می‌شوند و نگرانی درمورد ثروت کاربران وجود نخواهد داشت. همچنین، بلاک چین جدید معاملات را بصورت خصوصی پردازش خواهد کرد. این در حالیست که در بلاک چین فعلی تنها ۲٪ تراکنش ها ناشناس انجام می‌شوند.

Source & Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۳/۴/۱۳۹۸

رمز ارز پایدار با پشتوانه دلار هنگ کنگ (TrueHKD) عرضه شد

TrustToken، شرکت پشتوانه رمز ارز پایدار TrustUSD، برای جذب بازار آسیا یک رمز ارز پایدار دیگری با پشتوانه دلار هنگ کنگ (TrueHKD) راه‌اندازی کرد. این شرکت برای نگهداری پشتوانه TrueHKD با شرکت خدمات نگهداری رمز ارز دارای مجوز در هنگ کنگ به نام Legacy Trust، همکاری می‌کند.

TrustToken اوایل امسال از رمز ارز پایدار با پشتوانه پوند انگلیس (TrueGBP) و اواخر آوریل از رمز ارز پایدار با پشتوانه دلار استرالیا (TrueAUD) رونمایی کرد و قصد دارد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ از رمز ارز های پایدار با پشتوانه یورو (TrueEUR) و دلار کانادا (TrueCAD) نیز رونمایی کند.

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۴/۴/۱۳۹۸

۹۸٪ تراکنش های BSV در ۳۰ روز گذشته برای ثبت شرایط آب و هوایی روی بلاک چین استفاده شده

طبق داده‌های Trends.cash، بیش از ۹۸٪ تراکنش های بلاک چین BSV طی ۳۰ روز گذشته برای ثبت شرایط آب و هوایی در اپلیکیشن WeatherSV استفاده شده است. WeatherSV یک سرویس اشتراکی پولیست که بصورت ساعتی داده‌ها را از وبسایت OpenWeatherMap.org کپی می‌کند.

طبق این داده‌ها، دیگر فعالیت‌های شبکه BSV در ۳۰ روز گذشته شامل شبکه اجتماعی مبتنی بر بیت کوین کش Memo، ابزار انگیزشی BSV به نام Open Directory و سیستم پرداخت Money Button بوده است.

Source

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۴/۴/۱۳۹۸

رونمایی Waves از پلتفرم توسعه اپلیکیشن غیرمتمرکز و زبان برنامه نویسی جدید RIDE

پلتفرم بلاک چینی Waves از توسعه اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApps) رو بلاک چین خود حمایت می‌کند. این شرکت زبان برنامه نویسی جدیدی به نام RIDE ایجاد کرده است که به توسعه دهندگان بلاک چین امکان توسعه DApp های کلکسیونی مانند Crytokitties را می‌دهد.

بدین ترتیب، این شرکت قصد رقابت با اتریوم، EOS و ترون را دارد. طبق گفته شرکت زبان برنامه نویسی RIDE مزایای رقابتی بسیاری مانند عدم نیاز به gas، هزینه تراکنش ثابت، مقیاس پذیری بهتر و ارزیابی آسان را دارد.

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار : ۵/۴/۱۳۹۸

قانونگذاری

دستورالعمل FATF برای جلوگیری از پولشویی با رمز ارز ها منتشر شد

کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) توصیه‌های قانونگذاری خود را برای جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم در اختیار ۳۷ کشور عضو قرار داد. این استانداردها شامل الزاماتی برای ارائه‌دهندگان خدمات برای دارایی‌های مجازی (VASPs) مانند به اشتراک‌گذاری اطلاعات مشتریان هنگام تراکنش بین صرافی ها، می‌شود.

طبق دستورالعمل های جدید، اطلاعات مورد نیاز در هر تراکنش عبارتنداز:

  1. نام فرستنده
  2. شماره حساب فرستنده که برای تراکنش استفاده شده (مثل کلید عمومی کیف پول رمز ارزی)
  3. مشخصات جغرافیایی یا فیزیکی فرستنده
  4. نام دریافت کننده
  5. شماره حساب دریافت کننده که برای تراکنش استفاده شده (مثل کلید عمومی کیف پول رمز ارزی)

FATF خطر سواستفاده جنایی و تروریستی از رمز ارز ها را بسیار جدی می‌داند و یک دوره‌ی ۱۲ ماهه برای بازبینی این دستورالعمل تا ژوئن ۲۰۲۰ تعیین کرده است.

Source & Image

ساعت : ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۱/۴/۱۳۹۸

فرانسه گروه G7 را برای بررسی لیبرا (رمز ارز فیسبوک) تشکیل داده است

به گزارش رویترز، یک گروه متشکل از هفت کشور موسوم به G7 برای بررسی نحوه برخورد بانک های مرکزی برای قانون گذاری رمز ارز هایی مانند لیبرا (رمز ارز فیسبوک) تشکیل شده است. این گروه توسط رئیس هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا مدیریت می‌شود.

با اینکه پاریس اعلام کرده مخالف تبدیل شدن فیسبوک به یک نهاد مالی نیست اما به شدت با تبدیل شدن لیبرا به یک ارز مستقل مخالفت می‌کند. پروژه ی لیبرا نگرانی‌ها درمورد تطبیق رمز ارز ها با قوانین ضدپولشویی، قوانین محافظت از مشتری و دیگر قوانین را افزایش داده است.

Source

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱/۴/۱۳۹۸

قانونگذاران روسیه به سمت پذیرش رمز ارز ها و دارایی های دیجیتال می‌روند

یکی از نمایندگان وزارت مالی روسیه (MinFin) اعلام کرد که این وزارتخانه در حال بررسی مجوز معاملات رمز ارز ها است. این مقام افزود، با اینکه هنوز وزارتخانه به تصمیم نهایی نرسیده است این امکان وجود دارد که لایحه‌ای در مورد به گردش در آمدن رمز ارز ها تقدیم مجلس شود.

مجلس روسیه، ماه می سال گذشته، استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده به عنوان روش پرداخت را ممنوع کرد.

Source & Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۲/۴/۱۳۹۸

پروپوزال استانداردهای حسابرسی داده‌های بلاک چین توسط AICPA منتشر شد

موسسه آمریکایی حسابداران عمومی خبره (AICPA) مجموعه استانداردهای جدیدی برای حسابرسی داده های ثبت شده در بلاک چین ارائه کرده است. این پروپوزال جدید با نام بیانیه استانداردهای حسابرسی (SAS)، شواهد حسابرسی مانند دستورالعمل‌هایی درمورد نحوه آماده‌سازی و حسابرسی براساس تکنولوژی‌های جدیدی مانند بلاک چین و تحلیل داده ارائه می‌کند.

این پروپوزال به حسابرسان کمک می‌کند اطمینان حاصل کنند که اطلاعات ارائه شده به آنها برای حسابرسی کافی و مناسب است.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۴/۴/۱۳۹۸

LedgerX مجوز راه اندازی قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را گرفت

کمیسیون معاملات آتی کالایی (CFTC)  به استارتاپ بلاک چینی LedgerX اجازه رسمی طراحی قراردادهای بازار (DCM) را برای کمک به تثبیت مشخصات قانونی و اجازه به شرکت‌ها برای عرضه قراردادهای فیزیکی آتی بیت کوین، داده است.

پلتفرم های Bakkt، ErisX، Seed CX و CoinFLEX نیز محصولات مشابهی ارائه می‌کنند اما LedgerX  اولین شرکت آمریکایی است که چنین خدماتی ارائه می‌کند. همچنین در قراردادهای آتی بیت کوین ارائه شده توسط Cboe Global Markets و CME Group پول نقد جابجا می‌شود و در واقع هیچ رمز ارزی دست به دست نمی‌شود. در حالیکه خدمات جدید LedgerX شامل انتقال رمز ارز بجای پول نقد می‌شود و اقدام مثبتی در راستای پذیرش صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین ارزیابی می‌شود.

Source

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۵/۴/۱۳۹۸

بورس اوراق بهادار سیشیل اوراق بهادار توکنایز شده منتشر می‌کند

بورس اوراق بهادار سیشیل (Seychelles) اعلام کرده قصد دارد لیستی از توکن های بهادار قانون گذاری شده را لیست کند و بدین ترتیب اولین بورس ملی باشد که چنین کاری انجام می‌دهد. لیست این توکن ها در کنار ۳۱ دارایی دیگر در بورس این کشور قرار خواهند گرفت که در حال حاضر ۳۲۵ میلیون دلار ارزش دارند.

هنوز درمورد تاریخ و جزئیات این اقدام اطلاعات بیشتری منتشر نشده است.

Source & Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: : ۷/۴/۱۳۹۸

ماینینگ

نسخه جدید GMiner v1.46 با افزایش کارایی و پشتیبانی های جدید

دو نسخه اخیر GMiner 1.46 با افزایش کارایی برای پشتیبانی از الگوریتم های Grin29 (GRIN) ،Aetenity (AE) و SWAP روی GPU های Nvidia و مخصوصا برای دارندگان ریگ های استخراج GTX 1080 Ti، را عرضه کرد. بهبود کارایی در این نسخه ها چشمگیر نیست اما این آپدیت جدید شما را از بدست آوردن نرخ هش بهتر مطمئن می‌کند.

در نسخه جدید پشتیبانی از الگوریتم Equihash 125.4 برای کارت های Nvidia که برای استخراج زی کش استفاده می‌شود را نیز اضافه کرده است.

GMiner به یک GPU شرکت Nvidia با CUDA با ظرفیت محاسباتی بین ۵.۰ تا ۹.۰ است که برخی الگوریتم های GPU های شرکت AMD مانند Cuckaroo29، Cuckoo29، Cuckaroo29s، Beam’s Equihash 150.5، Equihash 144.5 و ۱۹۲.۷ را نیز پشتیبانی می کند.

GMiner یک نرم افزار منبع بسته برای GPU های Nvidia و AMD برای ویندوز و لینوکس با ۲٪ کارمزد توسعه نرم افزار است.

Source

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱/۴/۱۳۹۸

هک و امنیت

طبق مطالعات Kaspersky یک پنجم کاربران رمز ارز ها هدف حمله ی هکرها بوده‌اند

به گزارش Kaspersky، نوزده درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گزارش کرده‌اند که تجربه حملات هک به صرافی‌های رمز ارز را داشته‌اند و ۱۵ درصد گفته‌اند که قربانی چنین حملاتی بوده‌اند. این مطالعه نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران در مورد مسائل امنیتی و نحوه کار این تکنولوژی نگرانی‌هایی دارند.

این شرکت امنیت سایبری و ضد ویروس روسی می‌گوید علیرغم علاقه‌ی رو به رشد مشتریان به این صنعت، از هر ده نفر یک نفر کاملا نحوه کار رمز ارز ها را درک می کند و ۲۹٪ نیز در این زمینه اطلاعاتی دارند. بنابراین، می‌توان گفت کمبود دانش باعث کند شدن سرعت پذیرش رمز ارز ها در جامعه می‌شود.

Source & Image

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۲/۴/۱۳۹۸

TrendMicro  یک بدافزار استخراج رمز ارز با استفاده از دستگاه‌های اندرویدی کشف کرد

یک بات‌نت جدید استخراج رمز ارز با بهره‌گیری از پورت های Android Debug Bridg، سیستمی برای سوءاستفاده از نقص های اپلیکیشن های نصب شده روی بیشتر موبایل ها و تبلت های اندرویدی، طراحی کرده است. طبق گزارش Trend Micro، این بات‌نت بدافزار در ۲۱ کشور جهان کشف شده و بیشتر در کره جنوبی دیده شده است.

یکی از مزیت‌های حمله از طریق پورت‌های ADB باز عدم نیاز به احراز هویت بطور پیشفرض است و پس از یکبار نصب با تمام سیستم‌هایی که با SSH ارتباط برقرار کرده، متصل می‌شود. ارتباطات SSH گسترده وسیعی از دستگاه‌ها مانند موبایل ها و گجت های اینترنت اشیا را شامل می‌شود و این دستگاه ها نسبت به چنین حملاتی بسیار آسیب پذیر هستند.

محققان پس از بررسی اسکریپت ها سه ماینر بالقوه که ممکن است در این حمله استفاده شده باشند، شناسایی کردند که عبارتند از:

http://198[.]98[.]51[.]104:282/x86/bash

http://198[.]98[.]51[.]104:282/arm/bash

http://198[.]98[.]51[.]104:282/aarch64/bash

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۳/۴/۱۳۹۸

ثروتمندترین بیتکوینرها خدمات صرافی های رمز ارز را به کیف پول ها ترجیح می‌دهند!

طبق تحقیقات اخیر بایننس، با وجود روش‌های امن نگهداری برای سرمایه گذاران نهادی و مالکان ثروتمند بیت کوین که بیش از ۲۵ میلیون دلار دارایی دیجیتال دارند، استفاده از خدمات صرافی ها را نسبت به دیگر روش‌ها ترجیح می‌دهند.

برخلاف انتظار، طبق این اطلاعات که از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ به دست آمده، استفاده از خدمات صرافی در رتبه اول، کیف پول سرد، کیف پول گرم و سرویس‌های نگهداری BitGo به ترتیب در رتبه‌های بعدی هستند.

سرمایه گذران باید توجه داشته باشند که حتی بهترین صرافی ها با بالاترین ویژگی‌های امنیتی همواره در معرض حمله هکرها قرار داشته و دارند. طی سال‌های گذشته برخی از صرافی های بزرگ به دلیل حملات سایبری و عدم توانایی در بازپرداخت وجوه اعلام ورشکستگی کرده اند.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۳/۴/۱۳۹۸

صرافی ها

صرافی Bancor نیز از دادن خدمات به کاربران ایالات متحده خودداری می‌کند

صرافی رمز ارز Bancor نیز به دلیل مسائل قانون گذاری از دادن خدمات به کاربران ایالات متحده خودداری می‌کند. با این حال، تنها Bancor.network از دادن خدمات به کاربران آمریکایی امتناع می‌ورزد و پلتفرم Bancor Liquidity به دلیل غیرمتمرکز بودن و عدم توانایی دولت ها برای مسدود کردن آن، همچنان به کاربران آمریکایی خدمات ارائه خواهد کرد.

SEC اخیرا نظارت و قانون گذاری در حوزه رمز ارز ها و بلاک چین را افزایش داده است. پیش از این صرافی بیترکس ۳۲ رمز ارز را از لیست کاربران آمریکایی حذف کرد و بایننس نیز کاربران آمریکا را تحریم نمود. درصورتی که در ادامه روند فعلی، صرافی ها شروع به تحریم کاربران آمریکایی کنند، فشار برای افزایش سرعت قانون گذاری این حوزه بیشتر می شود.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۲/۴/۱۳۹۸

حمله هکرها به صرافی رمز ارز Coinbase ناکام ماند

هکرها با استفاده از اتصال دو باگ فایرفاکس و ارسال یک ایمیل فیشینگ درمورد هشدار به کارمندان، قصد حمله به صرافی Coinbase را داشتند. در این حمله بازدیدکنندگان به یک صفحه خاص هدایت می‌شوند و در صورتی که از فایرفاکس استفاده کنند یک برنامه سرقت اطلاعات روی سیستم آنها دانلود و اجرا می‌شود. این برنامه مخرب می‌تواند رمزهای عبور مرورگر و دیگر داده‌ها را جمع‌آوری کند.

خوشبختانه Coinbase حمله را پس زده و مشکلات را به فایرفاکس گزارش کرده است. همچنین، آنها سعی می‌کنند دیگر صرافی‌ها را از این حمله آگاه کنند. موزیلا نیز برای برطرف کردن این مشکلات یک پچ ارائه کرده و از کاربران خواسته آن را فورا دانلود کنند تا در برابر چنین حملاتی ایمن باشند.

Source & Image

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۲/۴/۱۳۹۸

صرافی های رمز ارز Bitfinex و Ethfinex برای ارتقای سیستم ساعاتی در دسترس نخواهند بود

صرافی های رمز ارز Bitfinex و Ethfinex اعلام کردند که در تاریخ ۲۶ ژوئن به مدت ۷ ساعت به منظور ارتقا سیستم در دسترس نخواهند بود. این صرافی ها درمورد عدم امکان سپرده گذاری، برداشت و معامله در این ساعات به کارابران هشدار دادند. با این حال، تضمین کرده‌اند که سپرده ها امن خواهند بود.

این به روزرسانی برای افزایش ثبات و مقیاس پذیری موتور جستجوی iFinex انجام می‌شود. این شرکت اعلام کرده است که در صورتی که نوسانات بازار شدید باشد این به روزرسانی به تعویق خواهد افتاد.

Source & Image

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۳/۴/۱۳۹۸

USDSB  به عنوان اولین رمز ارز پایدار به صرافی غیرمتمرکز بایننس اضافه شد

رمز ارز پایدار قانون گذاری شده و شفاف USDSB که توسط شرکت سرمایه گذار خطرپذیر پشتوانه استارتاپ Stably ایجاد شده است، به عنوان اولین رمز ارز پایدار در صرافی غیرمتمرکز Binance DEX لیست شد.

این رمز ارز پایدار بصورت یک به یک با دلارهای در حال نگهداری در حساب های سپرده بیمه شده FDIC تحت مدیریت Stably پشتیبانی می‌شود.

Source

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۴/۴/۱۳۹۸

صرافی رمز ارز Coinbase Pro از Chainlink حمایت می‌کند

صرافی رمز ارز Coinbase Pro از Chainlink  حمایت می‌کند و دو جفت معاملاتی با دلار (LINK/USD) و اتر (LINK/ETH) برای توکن پلتفرم قرارداد هوشمند (LINK) در دسترس معامله گران قرار داده است. این جفت های معاملاتی برای تمام کاربران بجز کاربران نیویورک در دسترس خواهد بود.

LINK یک توکن ERC-20 بومی روی شبکه اوراکل غیرمتمرکز Chainlink است و برای پرداخت در قراردادهای هوشمند اتریوم با پشتوانه Chainlink استفاده می‌شود.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۶/۴/۱۳۹۸

بازار

سودآوری چشمگیر مسترنود نسبت به روش‌های مرسوم درآمدزایی منفعل

طبق گزارش INDX Capital، مسترنودها قابلیت تبدیل شدن به یکی از منابع جذاب درآمدی را دارند. INDX یک صندوق سرمایه گذاری شاخصی مسترنود است که در حال راه اندازی یک STO می‌باشد.

معیارهای ارزیابی INDX شامل موانع ورود مانند الزامات فنی و تحلیلی و نسبت بازده به ریسک بوده است. جدول نهایی نشان می‌دهد به وضوح مسترنود از سرمایه گذاری در سهام برای دریافت سود سالانه پیشتر است.

با وجود ریسک و نیاز به دانش نسبتا بالا برای مسترنود شدن، به گفته INDX بازده این کار می‌تواند به طرز چشمگیری این موانع را توجیه کند.

INDX تنها پروژه‌ای است که می‌خواهد با استفاده از یک الگوریتم بصورت مشارکتی سودآورترین مسترنودها در فضای رمز ارز را راه اندازی کند و ۵۰٪ بازده را به دارندگان توکن بدهد تا بدین ترتیب نیاز به دانش بالا برای ورود به این حوزه را از سر راه سرمایه گذاران کنار بزند.

Source

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۲/۴/۱۳۹۸

سویفت از R3 و GPI در ایجاد پلتفرم بلاکچینی پرداخت بین المللی فوری استفاده می کند

SWIFT اعلام کرده که به یک شرکت بلاک چینی اجازه خواهد داد تا پلتفرم نوآوری پرداخت های جهانی را برای پرداخت ها تقریبا فوری، ایجاد کند. این شرکت می‌گوید به دنبال موفقیت آمیز بودن اجماع اثبات مفهوم پلتفرم R3 کوردا، ایجاد پرداخت های GPI با پلتفرم های معاملاتی بر پایه تکنولوژی دفترکل توزیع شده (DLT) به زودی امکان پذیر خواهد شد.

این شرکت با بیان اینکه GPI چالش‌های پرداخت در پلتفرم های DLT را حل می‌کند، توضیح داد که این سیستم با یک فرایند معاملاتی کار خود را آغاز می‌کند و معاملات بطور اتوماتیک به سیستم بانک ارسال می‌شود.

GPI در اوایل سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده و ۵۵ درصد تراکنش‌های بین المللی سویفت به ارزش ۴۰ تریلیون دلار با استفاده از آن انجام می‌شود.

Source

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۴/۴/۱۳۹۸

با کامپیوتر جدید Raspberry Pi می‌توانید یک نود کامل ۳۵ دلاری راه‌اندازی کنید

کاربران بیت کوین از این پس می‌توانند با خرید قویترین کامپیوتر تک برد Raspberry Pi به قیمت ۳۵ دلار یک نود کامل روی شبکه راه‌اندازی کنند. اولین نسخه این کامپیوتر به سال ۲۰۱۲ برمی‌گردد و توسط طرفداران بیت کوین در راستای عدم تمرکز بیت کوین با ایجاد تعداد زیادی نود کامل در سراسر جهان، کلید خورد.

نودهای کامل می‌توانند تراکنش‌هایشان را بدون وابستگی به واسطه‌ها، کیف پول ها و دیگر اشخاص ثالث روی شبکه تایید کنند و در عین حال مانند استخراج کنندگان محاسبات پیچیده‌ای انجام نمی‌دهند و پاداش استخراج نیز دریافت نمی‌کنند. انتظار می‌رود این کامپیوتر جدید در فراگیر شدن شبکه لایتنینگ نقش چشمگیری ایفا کند.

Source & Image

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۴/۴/۱۳۹۸

Walmart China  پلتفرم ردیابی بلاک چین راه اندازی می‌کند

Walmart China با همکاری PwC، VeChain و دیگران پلتفرم ردیابی بلاک چین راه‌اندازی می‌کند. در حال حاضر ۲۳ خط تولید روی این بلاک چین هستند و ۱۰۰ خط دیگر نیز تا پایان سال به آن اضافه می‌شود.

بدین ترتیب، خریداران قادر خواهند بود به اطلاعات محصولات از جمله مبدا، پروسه تدارکات و بازرسی محصولات در هنگام خرید مطلع شوند. Walmart پیش بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۰ نیمی از گوشت تازه بسته‌بندی شده و ۴۰ درصد سبریجات بسته‌بندی شده روی بلاک چین ثبت شود.

Source & Image

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۵/۴/۱۳۹۸

Bitrefill پرداخت مستقیم بیت کوین با لایتنینگ را برای کاربران کوین بیس ممکن کرد

Bitrefill برای کاربران صرافی و کیف پول Coinbase امکان دسترسی به مجموعه کاملی از خدمات شبکه لایتنینگ بطور مستقیم بدون نیاز به حساب کاربری آنها در صرافی را فراهم کرده است.

این قابلیت به عنوان بخشی از Thor API جدید Bitrefill به کاربران چندین پلتفرم اجازه می‌دهد تا با استفاده از نودهای Bitrefill کانال‌های اختصاصی فوری روی شبکه لایتنینگ ایجاد کنند و با اینویس (invoice) لایتنینگ مستقیما از حساب کاربری کوین بیس شان پرداخت انجام دهند.

Source & Image

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۶/۴/۱۳۹۸

کاربران Square می‌توانند روی اپلیکیشن موبایل Cash App بیت کوین نگهداری کنند

شرکت پرداخت Square سرویس سپرده‌گذاری بیت کوین در اپلیکیشن پرداخت موبایل برای هر دو نسخه اندروید و iOS ارائه کرده است. پیشتر کاربران Cash Ap می‌توانستند با این اپلیکیشن بیت کوین خرید و فروش کنند و آن را به کیف پول های دیگر انتقال دهند.

پشتیبانی از نگهداری بیت کوین در والت های دیگر یا انتقال وجوه ناشی از فروش بیت کوین به حساب‌های بانکی یا کارت های اعتباری کاربران نیز در آینده توسط Cash App ممکن خواهد بود.

Source

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۶/۴/۱۳۹۸

خرید و فروش توکن های اتریوم با تکنولوژی R3 در بورس سوئیس امکان پذیر می‌شود

شرکت سویسسی توکن امنیتی BlockState می‌خواهد مقداری از توکن‌های ERC-20 اتریوم را به پلتفرم تکنولوژی دفترکل توزیع شده خصوصی کوردا که توسط R3 توسعه یافته، منتقل کند.

پیش از پایان سال توکن ها در یک قرارداد هوشمند روی اتریوم قفل می‌شوند و نسخه منعکس شده آن روی کوردا اجرا خواهد شد. این کار مشابه رسید سپرده های جهانی که سهام های یک شرکت در یک کشور نگهداری می‌شوند و گواهی‌های مالکیت آن در بقیه نقاط معامله می‌شوند.

علاوه بر این، ساختمان انتقال به شبکه R3، بورس دیجیتال سوئیس (SDX) خواهد بود. SDX بخشی از بورس ملی سوئیس (SIX)، ۱۳امین بورس بزرگ دنیاست. دلیل اینکار ایجاد یک بازار گسترده‌تر برای صادرکنندگان توکن های بهادار، شامل سرمایه گذاران نهادی است که نمی‌خواهند با کیف پول اتریوم یا چیزی شبیه به آن سر و کار داشته باشند تا بتوانند نگهداری را به SDX بسپارند.

Source & Image

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۶/۴/۱۳۹۸

آغاز مذاکرات رسمی بایننس و فیسبوک برای همکاری روی پروژه ی لیبرا

بایننس رسما با فیسبوک برای ورود به پروژه ی لیبرا وارد مذاکرده شده است. مدیر اجرایی بایننس (CZ) دلیل اتخاذ این تصمیم را پتانسیل بالای فیسبوک در رواج رمز ارز ها بین توده مردم و مجبور کردن قانون گذاران برای دست و پنجه نرم کردن با آن عنوان کرد. بایننس قصد دارد لیبرا را به لیست صرافی خود اضافه کند و به عنوان یک نود نیز در شبکه لیبرا به فعالیت بپردازد.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۷/۴/۱۳۹۸

مسئولان Lake City ایالات متحده بیش از ۵۰۰ هزار دلار بیت کوین به هکرها باج پرداختند

مسئولان Lake City مجموعا ۴۲ بیت کوین (به ارزش حدودی ۵۲۳ هزار دلار) را به هکرهایی پرداختند که دو هفته پیش طی حمله ای فاجعه‌آمیز تمام عملیات آنلاین منطقه را فلج کرده بودند. مسئولان Lake City اعلام کردند بدافزاری به نام «Triple Threat» بیشتر سیستم‌های فعال شهر مانند سیستم های ایمیل، خطوط زمینی، سیستم های پرداخت با کارت اعتباری و… را غیر فعال ساخته است.

اگرچه کارشناسان IT لیک سیتی توانستند سیستم های آلوده را چند لحظه پس از حمله تشخیص دهند، اما قادر به رمزگشایی فایل های قفل شده نبودند، در نتیجه همه‌ی فعالیت‌های آنلاین شهر متوقف شد.

مسئولان Riviera Beach فلوریدا نیز اخیرا ۶۵ بیت کوین (حدود ۷۰۰ هزار دلار) به هکرهایی که به سرورهایشان حمله کرده بودند پرداخت کردند.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۷/۴/۱۳۹۸

۲۷٪ از شهروندان انگلیس امیدوارند کاربرد رمز ارز ها را در «دنیای واقعی» مشاهده کنند

طبق تحقیقات اخیر صرافی رمز ارز بریتانیایی CEX.io روی ۱۰۱۳ شرکت کننده، ۲۷٪ از شهروندان انگلیس امیدوارند کاربرد رمز ارز ها را در «دنیای واقعی» مشاهده کنند. ۳۲٪ از شرکت کنندگان دوست دارند که این تکنولوژی بهتر با تکنولوژی های روزمره ادغام شود.

همچنین، ۲۱٪ از پاسخ دهندگان از روی کنجکاوی رمز ارز خریده‌اند و ۱۸٪ ترید را دوست دارند. ۲۱٪ از شرکت کنندگان انتظار دارند که قیمت ها افزایش یابد، ۴۳٪ افراد بیت کوین دارند و ۱۳٪ رمز ارز های دیگری نیز دارند.

۲۸٪ شرکت کنندگان گفته اند اگر درک بهتری از رمز ارز ها پیدا کنند، خرید خواهند کرد. ۱۲٪ گفته اند در صورت افزایش دانش درمورد نگهداری امن، ۱۱٪ گفته اند در صورت امکان خرید کالا با رمز ارز و ۷٪ گفته اند درصورت خرید آسانتر حاضر به خرید رمز ارز ها هستند.

Source & Image

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۷/۴/۱۳۹۸

https://coiniran.com/?p=30341
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x