ایستگاه خبر

لایحه‌ی جدید ایالت نیویورک: توقف استخراج بیت کوین به مدت ۳ سال

لایحه‌‌ی ارائه‌شده به مجلس سنای ایالت نیویورک در تلاش است که از استخراج بیت کوین به مدت سه سال جلوگیری کند. ممنوعیت استخراج تا زمانی ادامه خواهد داشت که کارشناسان بتوانند تأثیر آن را بر محیط ارزیابی کند.

طبق گزارش خبرگزاری‌ها، لایحه ۶۴۸۶ سنای نیویورک توسط سناتور کوین پارکر به کمیته حفاظت از محیط زیست سنای ایالت ارائه شد.

در این لایحه به‌طور خاص انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از استخراج بیت کوین، تأثیرات آن بر آب، هوا و حیات وحش بررسی خواهد شد. این ارزیابی گزارشی را تهیه می‌کند، سپس برای عموم صادر می‌شود و منوط به یک دوره بررسی ۱۲۰ روزه عمومی خواهد بود.

در این لایحه آمده است: «مراکز صنعتی استخراج رمز ارزها در حال گسترش در ایالت نیویورک است که اغلب آنها در نیروگاه‌های سوخت فسیلی قدیمی یا مبدل، از جمله نیروگاه‌های غیرفعال فعالیت می‌کنند.»

اگر این لایحه به تصویب برسد، این صنعت در حال رشد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به‌ویژه اینکه در جنوب نیویورک انرژی لازم ماینینگ بیت کوین مقرون به صرفه‌تر است، چون آب و هوای خنک این منطقه از گرم شدن بیش از حد تجهیزات جلوگیری می‌کند.

از جمله مراکز استخراج فعال در ایالت نیویورک، Greenidge Generation Holdings، یک نیروگاه تولید گاز طبیعی در منطقه‌ی دریاچه‌های فینگر است که طبق گفته CoinDesk، هر روز می‌تواند به طور متوسط ​​۵.۵ بیت کوین استخراج کند. این سایت قبلاً یک نیروگاه  فعال با زغال سنگ بود اما در سال ۲۰۱۷ به گاز طبیعی و سپس در ژانویه ۲۰۲۰ به یک مرکز ماینینگ بیت کوین تبدیل شد.

استخراج بیت کوین به دلیل استفاده زیاد از انرژی و تأثیرات زیست‌محیطی آن مدت زیادی مورد انتقاد قرار گرفته است. تحقیقات مختلف، از جمله مطالعه‌ای از دانشگاه کمبریج، نشان داده است که استخراج این رمز ارز در سراسر جهان سالانه بیش از برخی از کل کشورها انرژی مصرف می‌کند.

با این حال، بسیاری از طرفداران بیت کوین معتقدند که در پروسه‌ی استخراج از انرژی تجدید‌پذیر استفاده می‌شود.

بیت کوین از سال گذشته ۸۳٪ افزایش قیمت یافته است. پیش از لیست مستقیم Coinbase، برای مدت کوتاهی رکورد ۶۴،۰۰۰ دلار را شکست.

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتو پانک ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=45489
دکمه بازگشت به بالا