ایستگاه خبر

به‌روزرسانی جدید اتریوم چه ویژگی‌هایی دارد؟

طرح جدید به‌روزرسانی اتریوم ERC-4337 توسط ویتالیک بوترین اعلام شده است. این توسعه‌دهنده اتریوم به ویژگی‌های جدیدی که با این به‌روزرسانی معرفی می‌شوند و امکاناتی که ERC جدید به شبکه ارائه می‌دهد، اشاره کرده است.

معرفی Abstraction

مهم‌ترین به‌روزرسانی برای شبکه اتریوم Abstraction است که هم توسعه‌دهندگان و هم جامعه کاربران منتظر آن بوده‌اند. این به‌روزرسانی منطق تأیید جدیدی را به کیف‌های شخصی کاربران اضافه می‌کند، و توابع جدیدی برای توسعه دهندگان کیف پول ایجاد می‌کند که قادر به پیاده‌سازی ویژگی‌هایی مانند امضای متعدد، بازیابی اجتماعی و الگوریتم‌های امضای جدید خواهند بود.

عملکردهای فوق در کیف پول مدرن موجود است، اما برای استفاده از آن‌ها، توسعه دهندگان مجبورند از معاملات اضافی و مقدار زیادی گس استفاده کنند. کاربران باید مقداری ETH در یک حساب خارجی داشته باشند یا از سیستم‌های رله‌ای استفاده کنند که معمولاً به‌صورت متمرکز کار می‌کنند.

EIP-2938 که پیشاپیش ارائه شده بود برای رفع این مشکل طراحی شده بود، اما همچنین نیاز به تغییرات در پروتکل اتریوم داشت که با تمرکز فعلی (مسئله مقیاس‌پذیری) مطابقت ندارد. در پیشنهاد تازه ارائه شده، اهداف مشابه بدون تغییر پروتکل لایه اجماع محقق می‌شود.

پیشنهاد جدید چگونه کار می‌‌کند؟

عملکرد کلیدی که به‌روزرسانی به همراه خواهد داشت منطق جدید تراکنش است که اجرای موارد جدید بدون تغییر پروتکل اتریوم را امکان‌پذیر می‌کند. با EIP-4339، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند یک لایه جدید ایجاد کنند که شامل دستورات کاربر باشد, صفی ایجاد کنند که پس از آن بسته‌بندی شده و به عنوان یک تراکنش به بلوک ارسال می‌شود.

ویژگی‌های طرح جدید تراکنش

بوترین در مقاله خود ویژگی‌های بی‌شماری را که منطق معاملات جدید برای این بلاکچین به ارمغان می‌آورد، شرح داد. فعالان این زنجیره اکنون غیر متمرکز خواهند بود زیرا همه چیز از طریق mempool همتابه‌همتا، راه‌اندازی ساده کیف پول از سمت کاربر، پشتیبانی کامل EIP-1559 و حفاظت از حمله DoS انجام می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=47700
دکمه بازگشت به بالا