ایستگاه خبر

یک صرافی جدید برای اتریوم با همکاری جنوسیس و بالانسر

شرکت‌های بالانسر (Balancer) و جنوسیس (Gnosis) برای ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز به نام Balancer-Gnosis-Protocol (BGP) با هم همکاری می‌کنند.

بالانسر یکی از محبوب‌ترین بازارسازان خودکار (AMM) اتریوم است. بالانسر، برخلاف یونی‌سوآپ (Uniswap)، امکان استخرهای چند-توکنی با بیش از دو دارایی را برای کاربران فراهم می‌کند.

جنوسیس موارد استفاده از مکانیسم‌های بازار را در امور مالی غیرمتمرکز ایجاد می‌کند که به‌عنوان بخشی از ConsenSys در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد.

بالانسر اعلام کرده است BGP انقلابی را در فضای [صرافی غیرمتمرکز] ایجاد می‌کند تا بهترین قیمت، تجربه‌ی کاربری و شفافیت را به کاربران ارائه دهد.»

پروتکل Balancer-Gnosis، نسخه‌ی دوم بالانسر و مکانیسم قیمت‌یابی جنوسیس را با هم ترکیب می‌کند. این پروتکل به طور خاص در حالی که از معامله‌گران در برابر استخراج ارزش معروف به Miner Extractable Value (MEV) محافظت می‌کند، از مطلوب‌ترین قیمت‌های تجاری برخوردار خواهد بود.

MEV در فضای DeFi به ارزشی اشاره دارد که ماینرها می‌توانند از طریق تجارت مجدد یا حذف معاملات در یک بلوک، از یک معامله به دست بیاورند. به عنوان مثال، اگر یک ماینر متوجه فرصت آربیتراژ به ارزش ۵۰۰۰ دلار شود، ممکن است معامله را منتفی کند تا از آن استفاده کند.

MEV همچنین همان چیزی است که بین ربات‌های آربیتراژ باعث جنگ قیمت‌ مناقصات گس می‌شود. بسیاری بر این باورند که MEV به سلامت اتریوم آسیب می‌رساند زیرا می‌تواند اجماع را بر هم بزند.

پروتکل Balancer-Gnosis امیدوار است که با استفاده از یک ساختار حاکمیتی برای تطبیق قوانین با توجه به شرایط بازار، یک قالب خودتنظیم‌کننده ایجاد کند. هدف از این قوانین محدود کردن MEV و ارائه قیمت مناسب‌تر به همه‌ی کاربران است.

Balancer Gnosis Protocol BGP CoinIran

پروتکل Balancer-Gnosis در چندین مرحله راه‌اندازی می‌شود

بالانسر اخیراً نسخه‌ی دوم بازارساز خودکار خود را برای توسعه‌دهندگان راه‌اندازی کرده است. نسخه‌ی جدید به معامله‌گران امکان می‌دهد نقدینگی را در هفته‌های آینده منتقل کنند. CowSwap، یک صرافی غیرمتمرکز ساخته شده توسط جنوسیس که هزینه‌های گس را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد، امروز برای آزمایش پروتکل نسخه‌ی دوم جنوسیس راه‌اندازی شد. سرانجام، نسخه‌ی دوم بالانسر با برنامه تشویقی در پروتکل Gnosis V2 ادغام خواهد شد. محصول نهایی قرار است از اواسط ماه ژوئن در دسترس عموم قرار بگیرد.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=45373
دکمه بازگشت به بالا