ایستگاه خبر

پُل بین-زنجیره‌ای Nervos اتریوم را به کاردانو متصل می‌کند

Nervos روز گذشته اعلام کرد که پُل Force Bridge هم‌اکنون بر شبکه‌ی اصلی فعال و درحال اجرا است. Nervos Network مجموعه‌ای از پروتکل‌ها و شبکه‌های بلاک‌چین عمومی است که سعی در ارائه‌ی راهکارهای مفید برای رفع چالش‌های موجود در بلاک‌چین‌های اتریوم و بیت‌کوین دارد.

Force Bridge درحال حاضر ازطریق یک پُل بین‌-زنجیره‌ای به اتریوم متصل است، اما در آینده‌ی نزدیک با کاردانو، زنجیره‌های عمومی ماشین مجازی اتریوم (EVM) و سایر بلاک‌چین‌ها ازقبیل بیت‌کوین، ترون، ایاس و پولکادات ارتباط برقرار خواهد کرد.

Force Bridge یک پُل بین-زنجیره‌ای بدون نیاز به اعتماد است که امکان تراکنش‌های یکپارچه را بین شبکه‌ی Nervos و سایر بلاک‌چین‌های عمومی فراهم می‌نماید؛ درنتیجه، توسعه‌دهندگان راحت‌تر می‌توانند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و پایگاه کاربری خود را بر شبکه‌ی Nervos گسترش دهند.

این پُل درحال حاضر از اتریوم و توکن‌های مجاز ERC-20 مانند DAI ،USDT و USDC پشتیبانی می‌کند، اما می‌توان انتظار این را داشت که توکن‌های بیشتری درآینده‌ی نزدیک به این فهرست اضافه گردند. برای انتقال دارایی‌ها از Force Bridge به Nervos نیازی به توکن بومی این شبکه یعنی CKB نخواهد بود.

سازوکار Force Bridge چگونه است

درحالی که اغلب پُل‌های بین-زنجیره‌ای برای انتقال دارایی‌ها نیازمند طی مراحل خاصی هستند، Force Bridge برای ارسال دارایی‌ها به اپلیکیشن‌ غیرمتمرکز انتخابی تنها نیازمند اجرای یک قرارداد ساده است.

با ارسال دارایی‌ها از اتریوم به‌وسیله‌ی رابط کاربری Force Bridge، آنها در یک کیف‌پول چند-امضای بلاک‌چین اتریوم قفل می‌گردند. سپس توکن‌های لازم در Nervos ایجاد شده و به آدرس کیف‌پول کاربر مربوطه ارسال خواهند شد.

جامعه‌ی کاربری Nervos برای اطمینان از امنیت دارایی‌های منتقل شده، یک کمیته‌ی ویژه در Force Bridge تشکیل داده‌اند تا بر ایمنی کیف‌پول قراردادهای هوشمند موجود بر بلاک‌چین اتریوم نظارت کند.

Nervos در آغاز سال جاری اعلام کرد که طی همکاری‌های اخیرش با IOHK، به‌زودی به بلاک‌چین کاردانو متصل خواهد شد. این مشارکت نخستین پُل بین-زنجیره‌ای به شبکه‌ی کاردانو خواهد بود و پس از تکمیل کاربران را قادر می‌سازد تا توکن‌های بومی Nervos و کاردانو را با یکدیگر تبادل نموده و حتی توکن‌های دلخواه خود را در این بلاک‌چین‌ها ایجاد کنند.

پیشنهاد مطالعه: امضای دیجیتال چیست و چه الگوریتم‌هایی دارد؟ (Digital Signature)

Source

https://coiniran.com/?p=47930
دکمه بازگشت به بالا