ایستگاه خبر

علیرغم فرونشستن تب دیفای، ۳۶۰ میلیون دلار بیت‌کوین دیگر توکنیزه شد!

اتریوم کماکان محبوب ترین  مقصد برای تراکنش‌های خارج از شبکه بیت‌کوین است. حجم کل بازار بیت‌کوین های توکنیزه شده تا ماه اکتبر به ۱۵۰ هزار عدد رسیده که معادل رقمی بالغ بر ۲ میلیارد دلار است.

به گزارش کوین‌دسک، اگرچه تب دیفای یا صنعت مالی غیرمتمرکز خوابیده است، اما در ماه اکتبر ۳۶۰ میلیون دلار بیت‌کوین دیگر بر روی بلاک‌چین اتریوم توکنیزه شده‌اند. با این حال این رقم به طور محسوسی کمتر از رکورد ۷۳۷ میلیون دلاری ماه سپتامبر است.

رایان واتکین آنالیست در موسسه Messari است. او معتقد است کاهش سود حاصل از yield-farming نسبت به ماه سپتامبر دلیل اصلی این کاهش است.

“هردو پلتفرم Curve و Uniswap که از بزرگترین مزارع دیفای هستند نسبت به اوج ماه سپتامبر کاهش سود داشته اند.”

با این حال سرعت توکنیزه شدن بیت‌کوین بیشتر از سرعت تولید بیت‌کوین‌های جدید است. پروژه Wrapped Bitcoin مالک ۸۰ درصد این بازار است. ۲۶ هزار توکن ERC-20 با پشتوانه  بیت‌کوین در ماه اکتبر تنها در این پلتفرم ایجاد شده است. در حالیکه در ماه سپتامبر این رکورد ۵۶ هزار توکن  بیت‌کوین بوده است.

تخمین زده می‌شود تاکنون ۱۵۲ هزار بیت‌کوین در پلتفرم‌های دیفای توکنیزه شده باشند. قمی که نسبت به ماه ژانویه ۱۸ هزار درصد رشد را نشان می‌دهد. ارزش تقریبی این حجم از بیت‌کوین‌های توکنیزه شده هم اکنون بیش از ۲ میلیارد دلار است.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در دیفای ، تمام آنچه که باید از پیش بدانید!

https://coiniran.com/?p=41965
دکمه بازگشت به بالا