ایستگاه خبر

ایلان ماسک هم به جمع فروشندگان NFT پیوست!

ایلان ماسک روز دوشنبه بعدازظهر انیمیشنی در حساب توئیتری خود منتشر کرد. در این انیمیشن یک شی متحرک طلایی نشان داده می‌شود که بر آن نوشته شده است: «HODL»، «کامپیوترها هرگز نمی‌خوابند» و «کاپ قهرمانی غرور». در پس‌زمینه‌ی این انیمیشن موزیکی پخش می‌شد که ایلان ماسک قرار است آن را به‌صورت توکن غیر قابل تعویض (NFT) بفروشد.

این آهنگ از نوع موسیقی تکنو است و در آن این جملات تکرار می‌شوند: «NFT برای خودبینی شما؛ کامپیوترها هرگز نمی‌خوابند؛ تأیید شده است، تضمین شده است.»

پیشنهاد مطالعه:‌ توضیح ساده توکن غیر قابل تعویض (Non-Fungible Tokens)

در طی ماه‌های گذشته محبوبیت توکن‌های غیر قابل تعویض به شدت افزایش یافته است، زیرا علاقه‌مندان به رمز ارزها، هنرمندان، موسیقیدانان و سایرین به دنبال راه جدیدی برای خرید و فروش هنرهای دیجیتالی‌اند. NFTها دارایی‌های دیجیتالی هستند، مانند یک قطعه‌ی هنری یا یک کلیپ ویدیویی، که مالکیت آن‌ها در بلاکچین نشان داده می‌شود. خریدار یک توکن غیر قابل تعویض یک رسید دیجیتالی پشتیبانی‌شده توسط کریپتو برای اثبات مالکیت خود و اصالت آن NFT دریافت می‌کند. هفته‌ی گذشته گران‌ترین توکن غیر قابل تعویض با قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار برای یک نقاشی دیجیتالی از بیپل (Beeple) فروخته شد. ایلان ماسک تنها مدیرعاملی در حوزه‌ی فناوری نیست که توکن غیر قابل تعویض می‌فروشد. جک دورسی، مدیرعامل توییتر در حال حراج اولین توییت خود به عنوان NFT است و درآمد حاصل از آن را که ممکن است به ۲.۵ میلیون دلار هم برسد، به یک خیریه اهدا خواهد کرد.

گریمز، نوازنده الکتروپاپ که با ماسک ازدواج کرده است، ماه گذشته توکن غیر قابل تعویض مجموعه‌ی هنری دیجیتال خود را با نام «WarNymph» قیمت ۵.۸ میلیون دلار فروخت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44657
دکمه بازگشت به بالا