ایستگاه خبر

بیشتر دارندگان NFT در Blur وام می‌گیرند!

داده‌های زنجیره‌ای اخیر نشان می‌دهد که Blur بازار NFT همتا به همتا با کارمزد صفر، برای تسهیل وام‌ محبوب‌تر از معاملات NFT است.

گزارش DappRadar نشان داد در کمتر از یک ماه حجم وام NFT بلار از 4200 ETH (یا تقریباً 7.6 میلیون دلار) به 169900 ETH (یا 308 میلیون دلار) افزایش یافت. همه وام‌ها از طریق پروتکل Blur Lending پردازش شدند که در 1 می 2023 راه‌اندازی شد.

داده‌های بیشتر نشان می‌دهد حجم معاملات NFT با تغییر فعالیت‌ها به سمت وام دهی از اوایل ماه مه کاهش یافته است. ردیاب‌ها نشان می‌دهند دارندگان NFT بیشتری در حال ایجاد حساب و دریافت وام با پشتوانه دارایی‌های خود هستند.

گزارش DappRadar نشان می‌دهد بیش از 80 درصد از همه وام‌های NFT در حال حاضر از طریق Blend انجام می‌شود. به این ترتیب، کاربران می‌توانند در هر زمان با استفاده از NFT‌های دیجیتالی غیرفعال اما ارزشمند، اتر وام‌ بگیرند.

Blend با تطبیق وام‌گیرندگان با وام‌دهندگان کار می‌کند. به این ترتیب، وام‌گیرنده مقدار اتری را که می‌خواهد وام بگیرد و NFTیی که می‌خواهد به عنوان وثیقه در اختیار بگذارد، مشخص می‌کند و وام‌دهنده نرخ بهره را تعیین می‌کند. اگر توافق ایجاد شود، معامله مهر و موم می‌شود و انتقال بی نیاز به اعتماد طرفین به هم انجام می‌شود.

Blend هر NFT فهرست‌شده را به عنوان وثیقه می‌پذیرد و اگر وام‌گیرنده نتواند آن را پرداخت کند، وام‌دهنده می تواند مالک NFT شود.

بر اساس داده‌های DeFiLlama، ارزش کل قفل شده (TVL) Blur به بیش از 143 میلیون دلار می‌رسد که نسبت به 23 میلیون دلار ثبت‌شده در اوایل ژانویه افزایش قابل توجهی دارد. افزایش تقریبا تصاعدی در TVL با راه‌اندازی توکن BLUR همزمان بوده است.

پیشنهاد مطالعه: بازده وام ‌دهی دیفای در مقایسه با بازده سرمایه ‌گذاری در طبقات مختلف دارایی‌های سنتی

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا