ایستگاه خبر

دانشگاه MIT چهار میلیون دلار برای تقویت بیت‌کوین جمع‌آوری کرد

آزمایشگاه رسانه‌ی دانشگاه MIT با «طرح ارز دیجیتال» (DCI) خود برای تحقیق و توسعه‌ی بیت کوین یک برنامه‌ی چند ساله دارد. دانشگاه MIT توانسته است در این راستا ۴ میلیون دلار از حامیان برجسته‌ای مانند مالکان شرکت‌های Twitter، MicroStrategy، CoinShares و سازمان‌ دارایی دیجیتال Fidelity جمع‌آوری کند. هدف اصلی این برنامه صحت کارایی شبکه‌ی بیت کوین خواهد بود.

این طرح که «Bitcoin Software and Security Effort» نام دارد طی چهار سال آینده منابعی را برای توسعه و بهبود پایگاه کد تریلیون دلاری Bitcoin Core اختصاص خواهد داد. بعلاوه، محققان دانشگاه MIT پرسش‌هایی همچون چگونگی پایداری شبکه پس از استخراج تعداد کل سکه‌های موجود (۲۱ میلیون) را بررسی خواهند نمود.

دانشگاه MIT چهار میلیون دلار برای تقویت بیت‌کوین جمع آوری نمود

بیت‌کوین ۱۲ ساله

شبکه‌ی بیت‌کوین در عمر ۱۲ ساله‌‌اش بسیار پایدار بوده است. این شبکه‌ی غیرمتمرکز تنها ۲ مرتبه در عمر خود با اختلال مواجه بوده که آخرین مرتبه‌ی آن به سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد. مسئولیت رفع اشکالات، بروزرسانی و نظارت بر پروتکل بیت ‌کوین بر عهده‌ی یک تیم از کارشناسان است. طرح دانشگاه MIT از نوع حمایتی بوده و بودجه‌ی لازم را از شرکت‌های بزرگ علاقمند به این حوزه تامین می‌نماید.

بخشی از رسالت آزمایشگاه رسانه‌ی دانشگاه MIT همکاری در مدیریت این توسعه‌ی غیر رسمی است. این همکاری قادر است «گلوگاه‌های (bottleneck) شبکه‌ای را که نهایتا به تمرکززایی می‌انجامد کم کند.»

در بیانیه‌ی منتشر شده از سوی MIT آمده است:

«امنیت شبکه‌ی بیت کوین باید هم راستا با محبوبیت و گسترش کاربرد این رمز ارز توسعه یافته و تقویت شود. اما از آنجایی که بیت‌کوین یک دارایی مشترک است کسی از حامیان آن برای انجام این مسئولیت خطیر داوطلب نشده است.»

تیم DCI حداقل از سال ۲۰۱۵ از توسعه‌ی شبکه‌ی بیت‌کوین پشتیبانی کرده است. با آنکه DCI از بودجه‌ی ۸ میلیون دلاری خود عقب است اما توانسته است مورد ستایش جامعه‌ی بیت‌کوین واقع گردد.

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=44184
دکمه بازگشت به بالا