ایستگاه خبر

مقداری بیت کوین «دوران ساتوشی» به ارزش ۱۱ میلیون دلار جابه‌جا شد!

هزار بیت کوین «دوران ساتوشی» به ارزش حدودی ۱۱.۴ میلیون دلار که از سال ۲۰۱۰ و از زمان استخراج دست‌نخورده باقی مانده‌بود، منتقل شد. این جابه‌جایی توسط تریدر حرفه‌ای رمزارزها که در LinkedIn با نام Kirill K، شناخته می‌شود، انجام شده است.

این بیت کوین ها در سپتامبر ۲۰۱۰ استخراج شده‌اند، زمانی که کمتر از دو سال از عمر بیت کوین می‌گذشت و ارزش هر سکه آن کمتر از ۱۰ سنت بود. در آن زمان، این رمزارز تقریباً ناشناخته بود و استخراج آن بسیار ارزان تمام می‌شد. تمام بیت کوین های منتقل‌شده مورد اشاره در این خبر، در سال ۲۰۱۰ کمتر از ۱۰۰ دلار ارزش داشتند. صاحب مرموز سکه‌های «دوران ساتوشی» اگر امروز سکه‌ها را بفروشد، سود هنگفتی خواهد برد. چیزی شبیه برنده شدن در لاتاری.

بیت کوین «دوران ساتوشی» به سکه‌هایی اشاره دارد که در زمان ارتباط خالق بیت‌کوین – ساتوشی ناکاموتو -، با فضای کریپتو استخراج شده‌اند. از سال ۲۰۱۰ هیچکس از ناکاموتو چیزی نشنیده است و هویت او هنوز هم یک راز باقی مانده. برخی معتقدند هرکسی که سکه‌ها را جابجا کرده باید بخشی از حلقه نزدیکان ناکاموتو بوده باشد.

بیشتر بخوانید: ساتوشی ناکاموتو کیست؟

اما چرا این سکه‌ها امروز منتقل شده‌اند؟ هانس هوگ، رئیس استراتژی شرکت رمزارزی Ikigai Asset Management، در LinkedIn خودش نوشت: «ماینرهای قدیمی باید مراقب نقل و انتقال‌های خود باشند تا موجب وحشت بازار نشوند.» او اضافه کرد وقتی روزانه میلیاردها بیت کوین در بازار جابجا می‌شوند، ۱۱ میلیون دلار واقعاً باعث نوسان قیمت نخواهد شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41472
دکمه بازگشت به بالا