ایستگاه خبر

مایکروسافت، اپل و Microstrategy در لیست انتظار توکن سهام بایننس

صرافی بزرگ بایننس درنظر دارد تا سهام بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا را در قالب توکن‌های کریپتو عرضه نماید. پستی که امروز در وبلاگ بایننس منتشر شد حاکی از آن است که سهام مایکروسافت، اپل و Microstrategy به‌شکل توکن‌های قابل معامله در دسترس کاربران این صرافی قرار خواهد گرفت. گفته می‌شود این سهام با استیبل‌کوین بومی بایننس یعنی BUSD در این صرافی لیست گردند.

این اقدام کاربران بایننس را در معرض دریافت بازدهی اقتصادی از این شرکت‌ها قرار می‌دهد که شامل سود سهام بالایی است. مشتریان این صرافی می‌توانند با استفاده از توکن BUSD حداقل یک صدم از سهام شرکت‌های فوق را خریداری نمایند.

مکانیسم توکن‌ سهام بایننس

توکن‌های سهام بایننس در حکم اوراق بهاداری هستند که قابلیت معامله در بازارهای سنتی سهام را دارند. هر واحد از این توکن‌ها، معرف یک سهم از بازار شرکت موردنظر است که توسط سبد سهام اوراق بهادار اصلی در شرکت سرمایه‌گذاری CM-Equity AG آلمان پشتیبانی می‌گردند. درحال حاضر توکن سهام دو شرکت تسلا و صرافی Coinbase در بایننس قابلیت تبادل را دارند. سازمان‌های تنظیم‌کننده مخالفت خود را با عرضه‌ی این توکن‌ها اعلام نموده‌ و مدعی هستند صرافی‌ها از مجوز لازم برای عرضه‌ی عمومی سهام برخوردار نیستند.

مایکروسافت، اپل و Microstrategy در لیست انتظار توکن سهام بایننس

صرافی بایننس به این موضوع بی‌اعتنا بوده و بیان داشت با «ارزیابی تقاضای بازار»، در آینده‌ی نزدیک توکن‌ سهام شرکت‌های بیشتری را به فهرست مبادلات خود می‌افزاید. توکن سهام شرکت‌های Microstrategy، اپل و مایکروسافت به ترتیب امروز، ۲۸ و ۳۰ اوریل در دسترس کاربران صرافی بایننس قرار خواهند گرفت.

براساس بیانیه‌ی منتشر شده‌ی بایننس، توکن سهام این شرکت‌ها تنها در ساعت‌های اداری صرافی خرید و فروش شده و دسترسی آن برای شهروندان کشورهای چین، ترکیه، آمریکا و سایر مناطقی که توسط شرکت سرمایه‌گذاری CME-Equity تعیین شده‌ باشد ممکن نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45328
دکمه بازگشت به بالا