ایستگاه خبر

نسخه آزمایشی کیف پول متا برای پرداخت‌های سریع رمز ارزی در واتس‌اپ

تعداد محدودی از کاربران واتس‌اپ در ایالات متحده می‌توانند با استفاده از کیف پول کریپتو نویِ متا (Novi) رمز ارزها را در این برنامه پیام‌رسان ارسال و دریافت کنند.

راه‌اندازی نسخه آزمایشی Novi در واتس‌اپ

استفان کسریل، رئیس محصول Novi، امروز اعلام کرد که متا که قبلاً با نام فیس‌بوک شناخته می‌شد، در حال اجرای آزمایشی پرداخت‌ استیبل کوین‌ها بصورت رایگان و فوری در واتس‌اپ است.

روش جدیدی برای امتحان کیف پول دیجیتال Novi وجود دارد. از امروز، تعداد محدودی از افراد در ایالات متحده می‌توانند با استفاده از Novi در واتس‌اپ پول ارسال و دریافت کنند و ارسال پول به خانواده و دوستان را به آسانی ارسال پیام می‌کند.

— استفان کسریل (@skasriel) 8 دسامبر ۲۰۲۱

متا شش هفته پیش کیف پول دارایی‌های دیجیتال Novi را در ایالات متحده و گواتمالا راه‌اندازی کرد. این شرکت پرداخت‌ها را با استفاده از Pax Dollars، یک استیبل کوین صادر شده توسط Paxos که به دلار آمریکا متصل است، پردازش می‌کند.

به گفته کسریل، کیف پول Novi به کاربران آمریکایی امکان می‌دهد پرداخت USDP را در واتس‌اپ بصورت ایمن، فوری و بدون هیچ هزینه‌ای انجام دهند. او گفت: «پرداخت‌ها مستقیماً در چت افراد ظاهر می‌شود» و افزود که پرداخت‌ها بر رمزگذاری سرتاسری واتس‌اپ تأثیری نخواهد داشت.

متا در ابتدا قصد داشت ارز دیجیتالی خود به نام لیبرا را راه‌اندازی کند، یک استیبل کوین که به جای یک ارز واحد به مجموعه‌ای از دارایی‌های کم نوسان متصل است. بعداً به Diem تغییر نام داد، اما متا در نهایت پس از جلب توجه ناخواسته تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده، طرح صدور پول خود را کنار گذاشت. در نتیجه، با ارائه‌دهنده استیبل کوین Paxos شریک شد و کیف پول دیجیتال Novi را بدون ارز Diem راه‌اندازی کرد.

استیبل‌کوین‌ها نیز در سال جاری با نظارت فزاینده‌ای از سوی تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مواجه شده‌اند. چندین آژانس، مؤسسات مالی و سیاستمداران در مورد پتانسیل ارزهای دیجیتال برای تضعیف موقعیت دلار آمریکا به عنوان یک ارز ذخیره جهانی ابراز نگرانی کرده‌اند. ماه گذشته، هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری ۲۰۱۶، هشدار داد که چین و روسیه می‌توانند برای بی‌ثبات کردن دلار از طریق ارزهای دیجیتال مداخله کنند.

روز چهارشنبه، مدیرانی به نمایندگی از چندین شرکت رمز ارزی برجسته، از جمله صادرکنندگان استیبل کوین Circle و Paxos، در جلسه استماع کنگره شرکت کردند. این جلسه بر روی استیبل کوین‌ها متمرکز شد و نمایندگان این صنعت استدلال کردند که رمز ارزها و به طور خاص استیبل کوین‌ها سود خالصی برای اقتصاد ایالات متحده و دلار هستند.

واتس‌اپ ، اپلیکیشن پیام‌رسان متا ماهانه دو میلیارد کاربر فعال دارد. اگر این شرکت بخواهد ویژگی پرداخت فوری رمز ارزی خود را برای تعداد نامحدودی از کاربران در سراسر جهان عرضه کند، این امر به طور بالقوه می‌تواند یکی از مهم‌ترین رویدادها برای پذیرش کریپتو تا به امروز باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=48680
دکمه بازگشت به بالا