ایستگاه خبر

بازسازی استادیوم اتحاد منچسترسیتی در متاورس

منچسترسیتی قهرمان فعلی لیگ برتر، برنامه‌های خود را برای ساخت اولین استادیوم فوتبال جهان در متاورس ارائه کرده است که به طور بالقوه می‌تواند به هواداران از سراسر جهان امکان تماشای بازی‌های زنده را بدهد.

متاورس با نوازندگان، ورزش‌ها، برندهای مد، و مؤسسات مالی که به آن راه پیدا کرده‌اند، علاقه‌مندان زیادی به خود جلب کرده است.

منچستر سیتی به متاورس می‌رود

منچستر سیتی ابتکار عمل برای ساخت اولین استادیوم فوتبال در متاورس را با مشارکت سونی و شرکت تابعه آن، فناوری هاوک-آی (Hawk-Eye)، به عهده خواهد گرفت.

در حالی که این پروژه هنوز در مرحله بسیار ابتدایی است، منچسترسیتی امیدوار است که استادیوم اتحاد را متحول کند، و آن را به مرکزی برای منچسترسیتی در متاورس تبدیل کند، و مقامات امیدوارند که «اتحاد» مجازی در آینده نزدیک چندین برابر پر از تماشاگر شود.

یک فرصت جدید برای طرفداران جهانی

سونی در حال حاضر روند نقشه‌برداری دیجیتالی استادیوم را آغاز کرده است، که می‌تواند انقلابی در نحوه تعامل هواداران با باشگاه و استادیوم در آینده ایجاد کند. نوریا تاره، مدیر ارشد بازاریابی و تعامل هواداران، پتانسیل این پروژه را روشن کرد و اظهار داشت:

با داشتن یک استادیوم در متاورس شما می‌توانید یک بازی را دوباره بسازید، می‌توانید بازی را به صورت زنده تماشا کنید، شما بخشی از اکشن به روشی متفاوت از زوایای مختلف هستید، و می‌توانید به همان اندازه‌ای بخواهید ورزشگاه را پر کنید، چون نامحدود و کاملاً مجازی است. ضمناً شما بر آنچه می‌خواهید در آن زمان تماشا کنید نیز کنترل دارید. یک زاویه دید وجود ندارد. می‌توانید از هر زاویه‌ای از استادیوم به آن نگاه کنید.

این مشارکت همچنین می‌تواند باعث افزایش تعامل طرفداران با بازیکنان باشد و همچنین به آن‌ها امکان می‌دهد دارایی‌های دیجیتال و NFT را خریداری کنند. هدف نهایی این پروژه این است که به هواداران اجازه دهد تا صحنه یک بازی خانگی منچستر سیتی را در خانه خود تجربه کنند.

تأثیر بالقوه بر حقوق پخش؟

انتقال منچسترسیتی به متاورس می‌تواند پیامدهای قابل توجهی بر لیگ برتر و توزیع فعلی حقوق پخش داشته باشد، اگر در متاورس شروع به کار کند. لیگ برتر در حال حاضر امتیاز نمایش را به پخش‌کنندگان می‌فروشد و باشگاه‌ها نیز از حقوق خاصی برخوردار هستند.

بعد از این، باشگاه‌ها می‌توانند بازی‌های خانگی خود را در متاورس پخش کنند و نیاز به پخش‌کننده‌ها را از بین ببرند. تیم‌ها همچنین می‌توانند در آینده راه‌هایی را برای فروش مستقیم بازی‌ها از طریق متاورس به طرفداران بررسی کنند.

منچسترسیتی همچنین اخیراً با Socios.com ارتباط برقرار کرده است و به هواداران سیتی اجازه می‌دهد تا به توکن هواداری خود دسترسی داشته باشند. توکن هواداران جدید که توکن $CITY نامیده می‌شود، تعامل هواداران با باشگاه را از راه‌های مختلفی مانند تبلیغات، حق رای، جوایز و ویژگی‌های دیگر به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: خبرنامه متاورس (۳) – وجوه تاریک پروژه متاورس

 

Source

https://coiniran.com/?p=49954
دکمه بازگشت به بالا