ایستگاه خبر

آکالا ، ارز پایدار بلاک چین پولکادات، از جزییات راه اندازی ماشین مجازی اتریوم خود پرده برداشت

آکالا (Acala)، یک قطب دیفای و بستر انتشار ارز پایدار در بلاک چین پولکادات، برای اعطای قابلیت تعامل به برنامه نویسان، ماشین مجازی اتریوم خود را راه‌اندازی کرد

یکی از فرا زنجیره‌های اصلی بلاک چین پولکادات، آکالا، یک به روز رسانی کلیدی را انجام داده که این پروژه و بلاک چین پولکادات را به شبکه اتریوم متصل می‌کند.

آکلا و بازار دیفای سازگار با اتریوم در پولکادات

پلتفرم آکالا تا کنون به عنوان یک قطب مالی غیرمتمرکز و بستر انتشار ارز پایدار، در بلاک چین پولکادات موجود بوده است. حالا این پروژه ماشین مجازی اتریوم (EVM) خود را راه‌اندازی کرده است که معروف به Acala EVM است.

به روز رسانی اخیر یک قابلیت ترکیب‌پذیری کامل را بین پروژه‌ی آکالا، زبان برنامه‌نویسی پولکادات (Substrate)، زبان برنامه نویسی اتریوم (Solidity) و برنامه‌ی WebAssembly، در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد. به عبارت دیگر، ماشین مجازی اتریوم آکالا، قادر به پشتیبانی از چندین توکن بلاک چین پولکادات مثل ACA و DOT و همچنین توکن‌های استاندارد ERC20 که مبتنی بر بستر اتریوم هستند، خواهد بود.

با ماشین مجازی اتریوم آکالا، برنامه‌ریزی روی زنجیره و انجام فعالیت‌های اصلی برنامه‌های دیفای مثل وام‌دهی ارز پایدار و معاملات غیرمتمرکز، ممکن می شوند. همچنین یک قرارداد اوراکل برای تعیین قیمت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رقابت بر سر Web3

با استفاده از پروژه آکالا ، برنامه‌نویسان بلاک چین پولکادات همچنان در میدان رقابت با اتریوم بر سر بلاک چین پیش‌گام در زمینه‌ی Web3 می‌جنگند. البته رسیدن به اتریوم به همین سادگی نیست.

شبکه‌ی اتریوم بیشاز یک میلیون کاربر دارد و عملا تمام پروتکل‌های دیفای بر پایه‌ی این بلاک چین ایجاد شده‌اند. شبکه اتریوم به طور متوسط بیش از یک میلیون تراکنش روزانه را انجام می‌دهد، این در حالی است که سایت Polkascan نشان‌ می‌دهد که در حال حاضر بلااک چین پولکادات تنها ۱۰ تا ۲۰ هزار تراکنش روزانه را انجام می‌دهد.

جدا از محبوبیت اتریوم، چون بلاک چین پولکادات قادر است تراکنش‌ها را یا سرعت بسیار بیشتری نسبت به اتریوم انجام دهد، جلب توجه برنامه‌نویسان، یک مسأله‌ی مهم در نقشه راه پولکادات بوده است. حالا که شبکه اتریوم از ناحیه‌ی حجم و هزینه‌های تراکنش بالا، تحت فشار است، این به روز رسانی پروژه‌ آکالا می‌تواند به شدت توجه برنامه‌نویسان و سرمایه‌گذاران را به بلاک چین پولکادات جلب کند.

|| بیشتر بخوانیم: پولکادات چیست (Polkadot)؟ + ویدیو معرفی

Source

https://coiniran.com/?p=43595
دکمه بازگشت به بالا