ایستگاه خبر

نرخ هش و سختی شبکه‌ی لایت‌کوین با بهبود قابل‌توجهی روبه‌رو شد

در ماه‌های گذشته شاهد آن بودیم که قیمت لایت‌کوین (LTC) با کاهش 50 درصدی مواجه شده و تغییر روند بازار به‌نفع جریان‌های گاوی، تاثیر محسوسی بر لایت‌کوین نداشته‌ است. باوجود رکود شدید بازار این رمز ارز، نرخ هش بلاک‌چین آن پیوسته روبه افزایش بوده که حاکی از مقاومت کاربران این توکن در رویارویی با نوسان‌های شدید است.

نرخ هش لایت‌کوین با بهبود قابل‌توجهی روبه‌رو است

داده‌های سایت BitInfoCharts بیانگر افزایش نرخ هش استخراج لایت‌کوین به 397 تراهش در ثانیه در اولین روز فوریه می‌باشند، آگوست 2019 آخرین باری است که این شاخص به این سطح رسیده بود. این رقم پس از گذر از یک هفته اصلاحات خفیف همچنان جایگاه خود را در این سطح حفظ کرده است. بررسی‌های بیشتر نشان داد که جدیدترین تنظیم سختی شبکه نیز به سطح تاریخی سال 2019 خود یعنی 13.53 میلیون بازگشته‌ است.

گفتنی است که نرخ هش شبکه در ژوئن 2021 با افت شدیدی روبه‌رو شد و به 170 تراهش در ثانیه رسید. این ریزش ناگهانی تنها یک ماه بعد از اوج تاریخی 384 تراهشی رخ داد. این رویداد با ممنوعیت وسیع رمز ارزها در چین همزمان بود.

نرخ هش و سختی شبکه‌ی لایت‌کوین با بهبود قابل‌توجهی روبه‌رو شد

نرخ هش و سختی شبکه از آن زمان تاکنون با روند صعودی پیوسته‌ای همراه بوده‌اند، گرچه سختی شبکه در مسیر خود با موانع و نوسان‌هایی نیز دست و پنجه نرم کرده است. شبکه‌ی لایت‌کوین انسجام بالای خود را در ماه ژانویه‌ی 2022 که کل بازار با سلطه‌ی خرس‌ها مواجه بود، به‌خوبی به‌نمایش گذاشت. متخصصان و تحلیل‌گران عامل اصلی سقوط سال گذشته‌ی نرخ هش را دومین هاوینگ شبکه‌ی لایت‌کوین می‌دانند.

باوجود تلاش بی‌وقفه‌ی سازمان‌های نظارتی سراسر دنیا برای سرکوب پروتکل‌های پرداخت ناشناس، لایت‌کوین در دومین سال راه‌اندازی خود و با عرضه‌ی به‌روزرسانی میمبل‌ویمبل (MWEB) گامی بزرگ در حفظ حریم‌شخصی برداشته است. این به‌روزرسانی نخستین بار در دسامبر 2019 و با ادغام آن به‌صورت یک بلوک افزودنی (Extensions Blocks) به‌شبکه‌ی لایت‌کوین معرفی شد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بیت‌کوین و لایت‌کوین چیست؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا