ایستگاه خبر

فعالسازی به‌روزرسانی میمبل‌ویمبل پس از یک سال در شبکه لایت کوین

میمبل‌ویمبل (Mimblewimble) برای اولین بار در اوایل سال ۲۰۱۹ به عنوان راه‌حلی برای بهبود برای شبکه Litecoin با یک شبکه آزمایشی در اکتبر ۲۰۲۰  معرفی شد. اکنون که این پروژه به ثمر رسیده است، بورکت (Burkett) به سرعت از مزایای آن حمایت می‌کند.

بورکت در اعلامیه رسمی شرکت در ۳۱ ژانویه گفت:

MWEB گام بعدی حیاتی در تکامل لایت کوین است. محرمانه بودن اختیاری MWEB به کاربر محافظت‌های قابل توجه و مورد نیاز برای موارد کوچک روزمره، حقوق و حتی خرید خانه را ارائه می‌دهد.

در حالی که عموم مردم به اشتباه تصور می‌کنند که ارزهای دیجیتال ناشناس هستند، اما صاحبان رمز ارزها می‌دانند که داده‌های زنجیره‌ای که در شبکه‌هایی از جمله بیت‌کوین و اتریوم نگهداری می‌شوند می‌توانند آزادانه توسط هر کسی مشاهده شود.

میمبل‌ویمبل یک پروتکل محافظت از حریم خصوصی است که توسط شخصی با نام مستعار «تام الویس جودزور» توسعه یافته و نام آن برگرفته از طلسم بستن زبان در هری پاتر است. این پروژه شامل تعدادی فناوری است و بر مفاهیم شناور توسط گریگوری ماکسول، آدام بک و اندرو پولسترا بنا شده است.

تلاش واقعی جامعه لایت کوین

چارلی لی، یکی از بنیانگذاران لایت کوین، از فرصت راه اندازی میمبل‌ویمبل استفاده کرد و از فعالان اصلی که در ارائه ویژگی‌های حریم خصوصی به شبکه نقش مهمی داشتند، تشکر کرد.

برنامه‌ریزی، توسعه و اکنون فعالسازی MWEB یک تلاش واقعی از جامعه بوده است، که با چندین سال کمک مالی از طرف حامیان لایت کوین در سراسر جهان آغاز شد و با فداکاری و توجه به جزئیات دیوید بورکت به اوج خود رسید.

لی گفت این پروژه را رهبری کرد. همچنین مشارکت‌کنندگان کلیدی مانند اندرو یانگ می‌شود که به پیشنهاد اصلی بهبود لایت کوین، بررسی‌های کد ضروری هکتور چو و تعداد بی‌شماری دیگر که گره‌های شبکه تست را ممیزی، توصیه و اجرا کردند، کمک کرد. این پروژه گواهی واقعی بر انعطاف‌پذیری و رشد مداوم جامعه لایت کوین است.

لی خاطرنشان می‌کند که در حالی که MWEB در حال حاضر منتشر شده است، کاربران بهتر است برای لذت بردن از ویژگی‌های حریم خصوصی کمی صبر کنند، زیرا شبکه منتظر است تا استخراج‌کنندگان به نسخه ارتقا یافته منتقل شوند.

 

پیشنهاد مطالعه: آموزش استخراج لایت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=49572
دکمه بازگشت به بالا