ایستگاه خبر

افزایش قیمت لایت کوین در هفته گذشته و قرار گرفتن آن در لیست آلتکوین‌های برتر!

قیمت لایت کوین ۴۳.۸ درصد در هفت روز گذشته افزایش یافته است و قیمت این رمز ارز برای اولین بار از جولای ۲۰۱۹ تا کنون، به بالای ۱۰۰ دلار رفته است. لایت کوین از رمز ارز‌هایی بوده که عملکرد خوبی در هفته گذشته داشته است. افزایش قیمت این رمز ارز در هفته گذشته می‌تواند نتیجه جریان نقدینگی‌ای باشد که به واسطه صعود بیت کوین پدید آمده است. اینک رضایت و سرخوشی گسترده‌ای بر بازار رمز ارز‌ها حاکم است.

لایت کوین حتی از خود بیت کوین هم بهتر عمل کرده است. لایت کوین در این هفته عملکرد بهتری در میان ۵۰ رمز ارز برتر بازار داشت. این هفته تنها سه آلتکوین توانستند که عملکرد بهتری از لایت کوین داشته باشند. این سه آلتکوین عبارتند از Elrond، Chimpion و SwissBorg که حجم بازار خیلی زیادی ندارند.

رشد حجم ترید در دراز‌مدت ممکن است یکی از دلایل سودآوری این کوین در هفته گذشته باشد. حجم ترید لایت کوین در نوامبر ۲۰۲۰، تقریبا دو برابر حجم معاملات آن در آگوست ۲۰۱۹ بوده است. رشد حجم معاملات لایت کوین نشان می‌دهد که نقدینگی عظیمی در بازار موجود است.

علاوه بر این، نمودار قیمت لایت کوین در حال حاضر بسیار صعودی است. این رمز ارز اینک در نمودار خود به بالای الگوی مثلث متقارن رسیده است و سطح اصلاح فیبوناچی ۲۳.۶ درصد را شکسته است. اینک لایت کوین قله ۱۴۶ دلاری سال ۲۰۱۹ را هدف گرفته است. در صورتی که سیر حرکت این رمز ارز نزولی شود، سطوح حمایت به ترتیب ۹۰ دلار و ۸۳ دلار خواهند بود.

اینک سرمایه‌گذاران این عرصه در انتظار سود‌های دو رقمی هستند زیرا بیت کوین سطح روانشناسی ۲۰۰۰۰ دلار را شکسته است. اگرچه رمز ارز‌های زیادی در بازار وجود دارند اما احتمالا رمز ارز باسابقه‌ای مانند لایت کوین که نقدینگی خوبی دارد، بیشتر مورد استقبال موسسات قرار خواهد گرفت.

سرعت گردش لایت کوین در بازار از سه ماهه سوم ۲۰۱۹ تا کنون تغییر زیادی نکرده است. این اندازه‌گیری با تقسیم حجم تراکنش‌های روی زنجیره بر حجم بازار محاسبه می‌شود. اگرچه هاوینگ لایت کوین در سال ۲۰۱۹ صورت گرفت اما قیمت آن افزایش چندانی نداشت. سرعت کم علت اصلی این امر بود و چنین تصور می‌شد که لایت کوین بهبودی اندکی در تراکنش‌های خود یافته است.

از طرف دیگر، لایت کوین اینک بیش از ۶۰ میلیون آدرس دارد و این یک رشد خطی را از ۲۰۱۸ تا کنون نشان می‌دهد. این قضیه نشان می‌دهد که کاربران ممکن است لایت کوین را برای دراز مدت نگه دارند و از خرج کردن آن امتناع کنند.

استخراج و روند‌های نرخ هش

همزمان با افزایش ارزش بازار لایت کوین، فعالیت استخراج آن هم بیشتر شده است. نرخ هش استخراج این کوین در حوالی پایین‌ترین سطوح سه سال گذشته است. هاوینگ ۲۰۱۹ پاداش بلاک لایت کوین را کاهش داد تا از این طریق عرضه آن کمتر شده و تورم کاهش پیدا کند. اینک که قیمت لایت کوین بالاتر رفته است، احتمالا بار دیگر ماینر‌ها برای پیوستن به شبکه انگیزه خواهند گرفت. این موضوع ممکن است با توجه به قانون عرضه و تقاضا به طور جزئی قیمت این رمز ارز را تحت تاثیر قرار دهد.

لایت کوین در کل رمز ارزی سالم است

لایت کوین رمز ارزی معتبر است که به نقره دیجیتال مشهور است. نشانه‌های واضحی وجود دارد که هواداران این رمز ارز در حال نگه داشتن آن هستند. لایت کوین تیم توسعه‌دهنده سالمی دارد که توسط چارلی لی (Charlie Lee) هدایت و رهبری می‌شود. لایت کوین در حال حاضر بر یک به‌روز‌رسانی حریم خصوصی متمرکز است که انتظار می‌رود در نیمه اول سال آینده انجام شود. نظر شما چیست؟ آیا این آپدیت بر قیمت لایت کوین تاثیر خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42663
دکمه بازگشت به بالا