ایستگاه خبر

Charlie Lee خالق لایتکوین، همه دارایی لایتکوین خود را فروخت!

آقای Charlie Lee در یک پست در Reddit نوشت که برای رد اتهامات مربوطه، دیگر تمایلی به نگهداری از دارایی لایتکوین خود ندارد.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، خالق لایتکوین به دلیل آنچه که “تضاد منافع” نامید، کلیه دارایی لایت کوین خود را فروخت. آقای Charlie Lee در یک پست در Reddit نوشت که برای رد اتهامات مربوطه، دیگر تمایلی به نگهداری از دارایی لایتکوین خود ندارد.

 Lee خالق لایت کوین، کلیه دارایی لایت کوین خود را فروخت یا اهدا کرد

اما این اتهامات چه بود؟

عده ای آقای Lee را متهم می کنند که با اظهار نظر در مورد لایتکوین، به قیمت آن در بازار، جهت می دهد؛ درنتیجه، این اظهار نظر ها باعث سود بردن شخصی وی می گردد. بنابراین، او تصمیم به فروش کلیه دارایی لایت کوین خود گرفت.

Lee نوشت:

“حتی برخی فکر می کنند که من باعث کم ارزشی لایتکوین هستم! بنابراین، به دلیل تاثیرگذاری من، نگهداری لایتکوین و توییت کردن در مورد آن برایم نوعی تضاد منافع است.”

تضاد منافع (conflict of interest) چیست؟

تعارض منافع (Conflict of interest)  به وضعیتی اطلاق می‌شود که شخص یا اشخاصی از یک طرف در مقام و موقعیت محتاج به اعتماد قرار می‌گیرند؛ و از طرف دیگر، دارای منافع شخصی یا گروهی مجزا و در تقابل و تعارض با مسؤولیت مورد نظر قرار دارند، باشند.

به گفته Lee، او همیشه از خرید و فروش نزدیک به توییت های مهم خود، خودداری می کرد. با این حال رفتار او این شائبه را برای برخی ایجاد می کرد که او به دنبال منافعی سوای موفقیت پروژه لایت کوین است.

Lee خالق لایت کوین، کلیه دارایی لایت کوین خود را فروخت یا اهدا کرد

در نتیجه، او بخشی از سرمایه لایتکوین خود را اهدا کرد و بخش دیگر را نیز فروخت. او تنها چند لایتکوین فیزیکی را به عنوان یادگاری، نگهداری می کند. Lee همچنین افزود که دارایی او در قیاس با حجم مبادله جهانی، درصد ناچیزی بوده است.

لایتکوین به عنوان هفتمین رمزارز بزرگ دنیا با توجه به ارزش بازار، در سال ۲۰۱۱ از بیتکوین منشعب شد. بسیاری بیتکوین را همچون طلا و لایت کوین را همچون نقره در کنار آن، در نظر می گرفتند.  Lee که در آن هنگام یکی از کارکنان گوگل بود، لایت کوین را بخاطر داشتن تراکنش های سریع، منحصر بفرد می دانست.

با ارائه نقشه راه بلندپروازانه ای که اخیرا Lee ارائه کرد (از جمله راه حل مقیاس پذیریِ Segregated Witness ) ، لایت کوین رشد قیمتی عظیمی را تجربه کرد. در لحظه انتشار مقاله در وب سایت کوین ایران، قیمت این رمزارز ۳۳۷$ است. لایت کوین در روز های گذشته، رکورد ۳۷۵.۲۹ را هم تجربه کرد. ارزش بازار لایت کوین در لحظه نگارش با استناد به OnChainFX مقاله بالغ بر ۲۸ میلیون است.

بیشتر بخوانید:

انتقاد خالق لایتکوین از bitcoin.com و اعلامیه جنجالی اش در حمایت از بیت کوین کش

پشتیبانی یک بانک خصوصی سوییسی طرفدار بیتکوین، از اتریوم، لایتکوین و بیتکوین کش

با نزدیک شدن سگویت برای لایتکوین، Coinbase لایتکوین را می پذیرد

https://coiniran.com/?p=17115
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x