ایستگاه خبر

صرافی کراکن نیز مجوز فعالیت در امارات را کسب کرد

صرافی کراکن (Kraken) مجوز کامل برای راه‌اندازی پلتفرم تجاری تنظیم‌شده خود را در امارات متحده عربی دریافت کرده است و دفتر مرکزی منطقه‌ای خود را در ابوظبی راه‌اندازی خواهد کرد. علاوه بر این، کراکن قرار است تبدیل به اولین صرافی رمز ارزی شود که به کاربران امکان می‌دهد مستقیماً حساب‌های خود را تأمین مالی کرده و با واحد پول امارات متحده عربی، درهم، تجارت کنند.

پیروزی بزرگ برای صرافی کراکن

کراکن در خاورمیانه، منطقه‌ای که در آن محبوبیت ارزهای دیجیتال به سرعت بیشتر می‌شود، گسترش یافته است.

کراکن، پس از دریافت مجوز نظارتی از سازمان تنظیم مقررات بازار جهانی و خدمات مالی ابوظبی، مجوز کامل برای راه‌اندازی یک پلتفرم معاملاتی تنظیم‌شده در امارات متحده عربی را به دست آورده است. در مصاحبه‌ای با CNBC، کرتیس تینگ، مدیر عامل کراکن در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، گفت این صرافی رمز ارزی مستقر در ایالات متحده دفتر منطقه‌ای خود را در ابوظبی راه‌اندازی خواهد کرد، و کاربران می‌تواند تجارت دارایی‌های دیجیتال را با درهم انجام دهند.

این امر کراکن را به اولین صرافی ارز دیجیتال تبدیل می‌کند که سرمایه‌گذاری و تجارت مستقیم را به درهم امارات ارائه می‌کند، چیزی که تینگ به عنوان مزیتی برای جمعیت محلی بر آن تاکید کرد:

در حال حاضر، هیجان زیادی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما اگر می‌خواهید در این بازار حضور فعال داشته باشید واقعاً فقط دو گزینه دارید. در حال حاضر می‌توانید کریپتو بخرید و نگهداری کنید، شاید از دلال‌ها، از برخی صرافی‌هایی که آن را با قیمت ممتاز ارائه می‌دهند – یا می‌توانید معاملاتی انجام دهید، اما فقط در رابطه با دلار یا یورو یا پوند انگلیس. خیلی از کاربران واقعاً نمی‌توانند این کار را با ارز محلی خود انجام دهند.

وی در ادامه به اهمیت تسهیل نقدینگی و دسترسی افراد در امارات متحده عربی از طریق دسترسی‌شان به ارز محلی خود اشاره کرد. خاورمیانه در حال حاضر حدود ۷ درصد از حجم معاملات ارزهای دیجیتال در سطح جهان را به خود اختصاص داده است. تینگ گفت که زمانی که ارزهای محلی برای تأمین مالی و تجارت در دسترس قرار گیرند، این میزان ممکن است تا ۱۰ برابر افزایش یابد.

در همین حال، بایننس با امضای توافق‌نامه‌ای با مرکز تجارت جهانی دبی در دسامبر گذشته، در شهر بزرگ دیگر امارات، دبی، اقداماتی را برای تبدیل آن به یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال انجام می‌دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: فهرست صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی

 

Source

https://coiniran.com/?p=50863
دکمه بازگشت به بالا