ایستگاه خبر

امکان دسترسی به رمز ارزها برای مشتریان خرد JPMorgan

بانک آمریکایی  JPMorgan به مشاوران مالی خود اجازه داده است تا شرایط دسترسی به بسته‌های مالی رمز ارزی را برای مشتریان خود فراهم کنند. با این اقدام، این بانک به اولین بانک مهم آمریکایی تبدیل می‌شود که مشتریان خود را به دنیای رمز ارزها متصل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کریپتودیلی، این بانک آمریکایی قصد دارد تجارت ۳۶۰ بیلیون دلاری مدیریت سرمایه‌گذاری خود را توسعه دهد. در این راستا مشاوران مالی در این بانک می‌توانند چهار بسته رمز ارزی ارائه شده در گروه سرمایه‌گذاری Grayscale و  Osprey Funds را برای مشتریان خرید و فروش کنند.

با این حال مشاورین تنها می‌توانند با درخواست مشتریان شرایط را برای سرمایه‌گذاری آن‌ها در رمز ارزها فراهم کنند و اجازه نخواهند داشت پیشنهاد مستقیم برای خرید و فروش رمز ارزها به مشتریان ارائه کنند.

با استناد به منابع آگاه، این سرویس جدید بانک آمریکایی در اختیار تمام مشتریانی که تمایل داشته باشند قرار خواهد گرفت. اگرچه به این معنی نیست که آن‌ها می‌توانند بطور مستقیم مالک بیت‌کوین، اتریوم و یا سایر رمز ارزها شوند. آن‌ها تنها خواهند توانست در بسته‌های مالی رمز ارزی ارائه‌شده در Grayscale و Osprey سرمایه‌گذاری کنند.

مؤسسه Grayscale بزرگترین مرکز مدیریت و مشاوره مالی رمزارزی در جهان است که ثروت تحت مدیریت او بالغ بر ۲۷ بیلیون دلار تخمین زده می‌شود.

این تصمیم JPMorgan ممکن است تا حدودی بحث برانگیز به نظر برسد. در سال ۲۰۱۷ مدیر اجرایی این بانک، جیمی دایمون، صراحتاً مخالفت خود و شرکت تحت مدیریتش با رمز ارزها را اعلام کرده بود و حتی تهدید کرده بود کارمندانی که رمز ارز خرید و فروش می‌کنند را اخراج خواهد کرد.

حالا به نظر می‌رسد این بانک بزرگ آمریکایی در سیاست‌های خود در قبال رمزارزها تجدید نظر کرده است. شایان ذکر است که سایر رقبای JPMorgan نظیر Goldman Sachs و Morgan Stanley نیز با ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری مختلف شرایط ورود مشتریان خود را به دنیای رمزارزها فراهم کرده‌اند.

پیشنهاد مطالعه:‌ ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

Source

https://coiniran.com/?p=46666
دکمه بازگشت به بالا