ایستگاه خبر

John McAfee و اتهام کلاهبرداری!

یکی از شناخته شده‌ترین کارآفرینان جهان John McAfee‌ توسط وزارت دادگستری آمریکا متهم به کلاهبرداری و پولشویی شده است.

دلیل آن‌ها مربوط به همکاری McAfee با پروژه‌های مختلف رمزارز بدون مشخص بودن درآمد او از این پروژه‌ها است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده در کنفرانس خبری روز جمعه، John McAfee که هم‌اکنون توسط وزارت دادگستری اسپانیا به دلیل مسائل مالیاتی بازداشت است، به همراه یکی از مشاوران اجرایی‌اش به نام Jimmy Watson Jr مورد اتهام قرار گرفته‌ است.

آن‌ها McAfee‌ را متهم به دریافت ۱۳ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران کرده‌اند.

یکی دیگر از مواردی که در این دعوی حقوقی آمده این است که McAfee متهم به چندین مورد پولشویی، کلاهبرداری‌های امنیتی و دستکاری در سیستم انتقال پول شده است.

با توجه به مستندات دادگاه، کمیته معاملاتی کالا (CTFC) چندین مورد اتهام جداگانه مبنی بر اجبار عقاید و تشویش اذهان عمومی را نیز علیه McAfee مطرح کرده است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

وکیل مدافع Audrey Strauss گفته است: McAfee متهم شده است که با استفاده از اکانت توییتری خود‌ اقدام به ارسال پیام به هزاران نفر دنبال کننده خود کرده که در این پیام‌ها با دادن اطلاعات غلط از آن‌ها رمزارزهای مختلفی را دریافت کرده و انگیزه‌ی اصلی خود را از آن‌ها پنهان کرده است.

William Sweeney معاون مدیر FBI گفت که طراحی یک رشد و سقوط (Pump and Dump) باعث درآمد چهار میلیون دلاری شده است.

آن‌ها همچنین به McAfee اتهام وارد کرده‌اند که در شبکه‌های مجازی اقدام به تبلیغ عرضه‌های اولیه برخی ارزها (ICOs) می‌کرده بدون آن که درآمد او از این کار مشخص باشد.

در مدرکی محرمانه که روز جمعه منتشر شده است آمده: متهم برای مخفی کردن مبالغ دریافتی مربوط به عرضه‌های اولیه، با استفاده از یک حساب در یک صرافی رمزارز که متعلق به همسرش بوده است، اقدام به جابجایی درآمد حاصله می‌کرده و پول‌ها را به بانکی دیگر انتقال داده است.

همچنین در این سند آمده است: McAfee و دیگر اعضای تیمش که شامل Watson نیز می‌شود، مجموعا بیش از ۱۱ میلیون دلار درآمد داشته‌اند و سعی می‌کردند که این موضوع را از سرمایه‌گذاران این عرضه‌های اولیه، مخفی کنند.

با توجه به شکایت ثبت شده، این اعلام جرم برگرفته از بازپرسی‌هایی است که در سال ۲۰۱۸ شروع شده است. اگرچه موضوع مورد شکایت از دسامبر ۲۰۱۷ تحت بازرسی و تحقیقات است.

source

https://coiniran.com/?p=44315
دکمه بازگشت به بالا