ایستگاه خبر

جانت یلن: حکومت امریکا باید مزایای رمز ارز‌ها را مورد بررسی قرار دهد!

جانت یلن (Janet Yellen)، نامزد وزارت خزانه‌داری که قبلا ریاست بانک مرکزی امریکا را بر عهده داشته است، دیروز پنج‌شنبه در اظهاراتی کتبی ابراز داشت که رمز ارز‌ها و دارایی‌های دیجیتال پتانسیل بهبود کارایی سیستم مالی را دارند. او در اظهارات کتبی خود بیان داشت که بیت کوین و رمز ارز‌ها تراکنش‌های مالی را در سراسر جهان فراهم می‌کنند و مانند همه پیشرفت‌های فنی دیگر، این فناوری نیز مزایایی احتمالی برای ایالات متحده ارائه می‌دهد.

او در ادامه افزود که این فناوری همچنین مزایایی را برای حکومت‌ها و افرادی نیز دارد که می‌خواهند سیستم مالی را دور بزنند و منافع ایالات متحده را تضعیف کنند. به عنوان مثال، بانک مرکزی چین به تازگی اولین ارز دیجیتال خود را صادر کرده است. وقتی که از یلن در مورد مزایا و ریسک‌های احتمالی این فناوری پرسیده شد، در جواب گفت که به نظر او باید مزایای رمز ارز‌ها و دارایی‌های دیجیتال را مورد بررسی قرار داد و از آنها در جهت تقویت سیستم مالی استفاده کرد. او اشاره کرد که از رمز ارز‌ها برای فعالیت‌هایی غیرقانونی مانند تروریسم، پول‌شویی و غیره نیز استفاده می‌شود که باید راه‌هایی برای مهار این فعالیت‌های غیرقانونی اندیشید و سعی کرد از این فناوری در جهت فعالیت‌های مشروع استفاده کرد.

او در خاتمه ابراز داشت که اگر به پست وزارت خزانه‌داری ایالات متحده برسد، همکاری نزدیکی با بانک مرکزی و قانون‌گذاران خواهد داشت و از این طریق یک چارچوب قانونی موثر را برای این نوآوری و دیگر نوآوری‌های فینتک ایجاد خواهد کرد. اظهارات اخیر او منعکس‌کننده بیاناتی است که در ابتدای هفته در مورد رمز ارز‌ها ابراز داشت و در مورد این فناوری جدید بسیار سنجیده سخن گفت. او در جواب به سوال یک سناتور ابراز داشت که باید استفاده غیرقانونی از رمز ارز‌ها را کنترل کرد.

جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور منتخب، جانت یلن را به عنوان نامزد هدایت وزارت خزانه‌داری ایالات متحده معرفی کرده است. نظر شما چیست؟ وجود افرادی مانند یلن، چه تاثیری بر سیاست‌های ایالات متحده در قبال رمز ارز‌ها خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43350
دکمه بازگشت به بالا