ایستگاه خبر

جک دورسی و جی زی می‌خواهند بیت کوین را تبدیل به ارز اینترنت کنند!

جک دورسی (Jack Dorsey)، بنیان‌گذار تویتر، هفته مشغولی را در کریپتو گذراند. او اینک بخشش ۵۰۰ بیت کوینی خود و جی زی (Jay-Z) را اعلام کرده است که هدف از آن، تامین وجه برای توسعه بیت کوین بوده است. دورسی دو شب پیش این موضوع را در تویتر اعلام کرد. این بخشش به صندوق Btrust داده شده است که اساسا متمرکز بر تیم‌هایی در آفریقا و هندوستان خواهد بود و توسط این دو نفر بنیان‌گذاری شده است. همان طور که گفته شد،دورسی و جی زی حدود ۵۰۰ بیت کوین به این صندوق کمک کرده‌اند. دورسی ابراز داشته که احداث این صندوق قطعی است و این صندوق هیچ گونه جهت‌گیری و فرمانی از او و جی زی نخواهد گرفت. او همچنین از سه نفر از اعضای هیات مدیره خواست تا بر صندوق نظارت کنند. اگرچه جزئیات زیادی از این تقاضا نامه در دست نیست، اما به نظر می‌رسد که در آن از تبدیل کردن بیت کوین به ارز اینترنت صحبت شده است.

دورسی یکی از مبلغان بیت کوین است. او هفته گذشته در مورد این صحبت کرد که در گذشته یک نود بیت کوین را راه‌اندازی کرده است. لحن او به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد که در مورد تویت افسانه‌ای هال فینی (Hal Finney) در سال ۲۰۰۹ صحبت می‌کند، زمانی که هال فینی اولین تراکنش بیت کوینی را از ناکاموتو دریافت کرد.

مدیرعامل Coin Center در این هفته اعلام کرد که دورسی یک میلیون دلار به این اتاق فکری کریپتویی اهدا کرده است. دورسی نیز در تویتی به این خبر جواب داد و از “کار باورنکردنی” این اتاق فکری تشکر کرد. شایعاتی نیز در مورد اضافه شدن بیت کوین به ترازنامه تویتر به گوش می‌خورد و اخیرا مدیر ارشد مالی تویتر نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرده که تویتر به مطالعه و بررسی بیت کوین ادامه خواهد داد.

در ماه اکتبر بود که شرکت پرداختی‌های دورسی یعنی Circle، پنجاه میلیون دلار بیت کوین خرید. چیزی که در اینجا جالب است، حضور جی زی در این فضا است. تا به امروز، کسی در مورد علاقه او به پول دیجیتال نمی‌دانست. نظر شما چیست؟ اقدام دورسی و جی زی چه کمکی به تبدیل کردن بیت کوین به ارز اینترنت خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43749
دکمه بازگشت به بالا