ایستگاه خبر

انتقال اتریوم‌ها به شبکه اتریوم۲.۰ ، نقطه‌ پایانی برای Defi؟

شبکه اتریوم۲.۰ فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱ دسامبر با راه‌اندازی زنجیره Beacon آغاز کرد. زنجیره نهایی اتریوم۲.۰ پس از اجرای کامل هر سه فاز که تقریباً دو سال به طول می‌انجامد، اجرا می‌شود. زنجیره جدید اتریوم شاهد تغییرات اساسی در زمینه استخراج است که از اثبات کار به سمت اثبات سهام تبدیل می شود.

|| بیشتر بخوانید: ‌مقدمه ای بر صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) ||

با توجه به تغییر اجماع استخراج، استیکینگ یک قسمت اصلی از اتریوم۲.۰ خواهد بود، در واقع این یک قسمت مهم در راه‌اندازی Beacon Chain اتریوم۲.۰ نیز بود. برای راه‌اندازی Beacon Chain در زمان تعیین‌شده، ۱۶۳۸۴ تأیید کننده در شبکه لازم بود که هر یک از اعتبارسنج‌ها باید ۳۲ ETH و در مجموع ۵۲۴۲۸۸ ETH را برای راه‌اندازی در اختیار می‌داشتند.
تعداد روزافزون استیکینگ اتریوم این سوال را ایجاد می‌کند که عرضه از کجا تأمین می‌شود؟ خوب ، به نظر می‌رسد که پاسخ یکی دیگر از فضاهای محبوب استکینگ است: امور مالی غیرمتمرکز یا defi.

معامله‌گران در حال انتقال اتریوم از defi به شبکه اتریوم۲.۰
defi پیش از شروع صعود سریع بیت کوین، از موفق‌ترین‌های ۲۰۲۰ در اکوسیستم کریپتو بود. defi موفق شد بازار خود را در نه ماه اول ۲۰۲۰ به چندین برابرِ پیش از آن گسترش دهد و این گسترش همچنان هم ادامه دارد. ارزش کل قفل شده در فضای defi هنوز در حال افزایش و در حال حاضر ۱۴.۵ میلیارد دلار است.
با این وجود، علی رغم افزایش ارزش دارایی‌های قفل شده، یک ماه قبل از راه‌اندازی ETH 2.0، اتریوم قفل شده شروع به کاهش کرد. بسیاری بر این باورند که تاجران به طور فعال اتریوم خود را از defi به استخرهای ETH 2.0 منتقل می‌کنند.
علاقه به سیستم جدیدی که نوید معرفی تکنیک‌های مقیاس پذیر جدید را می‌دهد ، قابل درک است، با این حال، این واقعیت که کوین‌ها به مدت زیادی در این فضا قفل می‌شوند و پاداش‌ها چندان سودآور نیستند باعث می‌شود که بسیاری از افراد از این اشتیاق تعجب کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42405
دکمه بازگشت به بالا