کوین ایرانایستگاه خبر

به‌روزرسانی بدراک ۱۶ خرداد در شبکه اصلی اپتیمیسم مستقر خواهد شد!

به‌روزرسانی بدراک اپتیمیسم (Bedrock Optimism) که گفته می‌شود در ۶ ژوئن راه‌اندازی خواهد شد، برای رقابت با راه‌حل‌های لایه ۲ دیگر، بهبودهای قابل توجهی در شبکه ایجاد کند.

راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ اپتیمیسم قصد دارد هزینه‌های تراکنش را کاهش دهد، امنیت شبکه را بهبود بخشد و قابلیت همکاری با اتریوم را با به‌روزرسانی بدراک افزایش دهد. این به‌روزرسانی در ماه می ۲۰۲۲ معرفی شد و با اکثریت آرا در جامعه اپتیمیسم به تصویب رسید.

تیم اپتیمیسم در ۵ ژوئن در توییتر اعلام کرد این شبکه در تاریخ ۶ ژوئن به مدت دو تا چهار ساعت به دلیل پروسه به‌روزرسانی قطع خواهد شد. طبق یک پست وبلاگی، کاربران نمی‌توانند در این مدت هیچ تراکنشی را شروع یا دریافت کنند.

تاریخ رسمی راه‌اندازی به‌روزرسانی بدراک در شبکه اصلی تعیین شده است: ۶ ژوئن ۲۰۲۳ ساعت ۱۶:۰۰(UTC). در حین این به‌روزرسانی شبکه اصلی به مدت ۲ تا ۴ ساعت متوقف خواهد شد.

— اپتیمیسم (@optimismFND) 15 مه ۲۰۲۳

به‌روزرسانی بدراک چندین ویژگی جدید را معرفی می‌کند. تیم توسعه پروتکل OP Labs در اپتیمیسم کاهش عظیم ۴۷ درصدی در هزینه‌های تراکنش را پیش‌بینی می‌کند.

معرفی بدراک همچنین زمان سپرده‌گذاری را به شدت کاهش می‌دهد و زمان تأیید اپتیمیسم برای سپرده‌گذاری از حدود ۱۰ دقیقه به تنها ۳ دقیقه کاهش می‌یابد. برخلاف مفهوم قدیمی‌تر «یک تراکنش در هر بلوک»، نسخه جدیدتر نرم‌افزار نود اجازه می‌دهد تا بسیاری از تراکنش‌ها در یک بلوک واحد اجرا شوند.

ماشین مجازی اتریوم (EVM) یک نرم‌افزار مهم است که مسئولیت اجرای قراردادهای هوشمند اتریوم را بر عهده دارد و به‌روزرسانی بدراک با نسخه جدیدتر EVM سازگار است. با به‌روزرسانی Bedrock، اپتیمیسم دیگر با اتریوم و EVM در رابطه با کد، الگوهای طراحی یا مدل‌های تراکنش در هر بلوک مغایرتی نخواهد داشت. علاوه بر این، بدراک سازگاری لایه ۱ را برای ویژگی‌هایی مانند EIP-1559 و سازماندهی مجدد زنجیره اضافه می‌کند.

ZkEVMها یا مجموعه‌های بی نیاز از دانش سازگار با EVM، تهدیدی رو به رشد برای اپتیمیسم هستند. طبق یافته‌های L2beat، آخرین ZkEVM مترلبز، ZKSync Era، فعالیت شبکه‌ای بیشتری نسبت به اپتیمیسم دارد. ZKSync Era در ۳۰ روز گذشته ۷.۸۵ میلیون معامله داشته است که بیشتر از ۷.۶۶ میلیون معامله اپتیمیسم است. میانگین تعداد تراکنش‌های پردازش شده توسط ZKSync Era در ۲۴ ساعت گذشته ۶.۸۰ TPS و میانگین تعداد تراکنش‌های پردازش شده توسط اپتیمیسم ۲.۹۸ TPS بوده است.

اپتیمیسم امیدوار است با ارائه به‌روزرسانی‌هایی که کارایی را افزایش دهد،  باعث کاهش هزینه‌ها و تقویت قابلیت همکاری با شبکه اتریوم شود.

 

پیشنهاد مطالعه: اپتیمیسم چیست؟ (Optimism) راه‌حلی برای افزایش توان پردازش شبکه اتریوم

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62424
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x