کوین ایرانایستگاه خبر

تکنیک جدید یک هکر ویژگی جدیدی را به پلتفرم Blur معرفی کرد!

یک هکر معروف به «Pink Drainer» روشی را برای فعال کردن فروش خصوصی در Blur کشف کرده است. لازم به ذکر است پلتفرم Blur در حالت عادی این ویژگی را ارائه نمی‌دهد.

این خبر که برای اولین بار توسط کاربر توییتری Quit به اشتراک گذاشته شد، این پتانسیل را دارد که پویایی بازار NFT را به طور قابل توجهی تغییر دهد.

به طور معمول، Blur لیست‌های خصوصی ارائه نمی‌دهد و همه می‌توانند فهرست‌هایی که ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنند.

اما اخیراً پینک در Blur اقلامی را به قیمت ۰ eth خریداری کرده است. چگونه؟
— ترک (@0xQuit) 1 ژوئن ۲۰۲۳

بازار Blur قابلیت عرضه فهرست‌های خصوصی را ندارد. هر کاربر می‌تواند هر فهرستی را که در پلتفرم ایجاد شده است مشاهده کند. با این حال، Pink Drainer راهی برای خرید اقلام با اتر نزدیک به صفر (ETH) در پلتفرم Blur پیدا کرده است. این ویژگی با استفاده‌یی غیرمعمول از سیستم حق امتیاز به دست می‌آید.

به طور معمول، اگر یک کلاهبردار قربانی را فریب دهد تا یک لیست Blur برای حداقل مقدار ETH ایجاد کند، ربات‌های آربیتراژ از آن‌ها پیشی می‌گیرند. این ربات‌ها مایلند بیشتر ارزش NFT را به عنوان کارمزد بپردازند تا اعتبارسنجی‌ها را مسدود کنند و از این طریق خرید را برای خود تضمین کنند. این وضعیت برای هکرهای فیشینگ مانند Pink Drainer ایده‌آل نیست.

برای مقابله با این موضوع، کلاهبرداران با امضای فیش شناخته شده‌اند که اقلامی را بالاتر از قیمت کف فهرست می‌کنند و آدرس خودشان را به‌عنوان گیرنده حق امتیاز با ۱۰۰ درصد حق امتیاز تعیین می‌کنند. با این حال، Pink Drainer این ویژگی را یک قدم فراتر برده است.

Pink Drainer  حق امتیاز را ۱۰۰ درصد تعیین می‌کند، اما به جای اینکه گیرنده خودش باشد، آن را به یک قرارداد پیوند می‌دهد. این قرارداد برای هر معامله‌ای که Pink Drainer مبدأ آن نباشد، مرجوع می‌شود.

در نتیجه، حتی اگر NFT به طور عمومی برای اتر تقریبا صفر فهرست شده است، هیچ کس، به جز هکر، نمی‌تواند آن معامله را انجام دهد. اگر شخص دیگری تلاش کند، پرداخت حق امتیاز برگردانده می‌شود و باعث می شود کل تراکنش مرجوع شود، و به معنایی این ویژگی را به یک لیست خصوصی در بازار NFT بلار تبدیل می‌کند.

بر اساس توضیحات Quit، تکنیک او به طور بالقوه می‌تواند توسط دیگران برای ایجاد لیست‌های خصوصی قانونی در Blur استفاده شود. حتی می‌تواند الهام بخش توسعه یک فرانتند باشد که این فرآیند را ساده می‌کند. علیرغم منشأ غیرقانونی این تکنیک، می‌تواند با معرفی یک ویژگی جدید در پلتفرم Blur که قبلاً در دسترس نبود، به فضای NFT کمک کند.

 

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی NFT: راهنمای گام به گام فروش NFT در بازارهای مختلف

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62881
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x