ایستگاه خبر

Invesco درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF معاملات آینده بیت کوین پس گرفت، علت چیست؟

Invesco Ltd شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری مستقر در ایالات متحده با بیش از ۱.۵۶ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، تصمیم گرفته است برنامه ETF معاملات آینده بیت کوین خود را پس بگیرد.

Invesco قصد دارد تا ETF فیزیکی بیت کوین را راه‌اندازی کند

Invesco از تشکیل پرونده ETF معاملات آینده بیت کوین خودداری کرده است. این شرکت مدیریت دارایی یکی از اولین شرکت‌هایی بود که در ماه آگوست درخواست ETF معاملات آینده بیت کوین را ارائه کرد، اما برنامه خود را تا ۲۹ اکتبر ۲۰۲۱ به تعویق انداخته است.

کناره گرفتن موقت Invesco از این رقابت بسیاری از کارشناسان این صنعت را غافلگیر کرده است، به ویژه با توجه به اینکه SEC اعلام کرده بود که هیچ اعتراضی با کاربرد آن ندارد. Invesco این هفته منتظر پاسخ SEC برای راه‌اندازی ETF خود بود.

اولین شرکتی که از SEC تأییدیه گرفت ProShares بود، ارائه‌دهنده آمریکایی محصولات تخصصی قابل معامله در بورس با بیش از ۵۳ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت. ETF این شرکت قرار است معاملات خود را امروز در بورس نیویورک با نام BITO آغاز کند.

دو ETF معاملات آتی بیت کوین که احتمالاً قبل از پایان ماه معاملات خود را آغاز می‌کنند، ETF های VanEck’s و Valkyrie’s Bitcoin Strategy هستند. SEC به ترتیب تا ۲۴ اکتبر و ۲۵ اکتبر فرصت دارد تا به پرونده‌ها پاسخ دهد.

چندین شرکت در ماه آگوست پس از اینکه گری جنسلر، رئیس آژانس اظهار داشت که به احتمال زیاد محصولات ETF بیت کوین مبتنی بر آتی را بر محصولات فیزیکی ترجیح می‌دهد، درخواست‌های خود را در SEC ثبت کردند.

ETF های مبتنی بر معاملات آینده نشانگر قراردادی‌اند که معامله‌گران را ملزم به خرید یا فروش ابزاری می‌کند که قیمت دارایی اصلی (در این مورد، بیت کوین) را در زمان، مقدار و قیمت خاصی در آینده تعیین می‌کند و  قراردادها معمولاً بر اساس و به‌صورت نقدی تسویه می‌شوند.

از سوی دیگر، ETF فیزیکی بیت کوین نمایانگر صندوق‌هایی است که به جای قراردادهای تسویه شده نقدی بیت کوین نگه داری می‌کند. آن‌ها می‌توانند از طریق سهام صندوق در بازارهای بورسی سنتی، قیمت بیت کوین را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.

با توجه به آخرین نظرات Invesco، این شرکت دیگر علاقه‌ای به راه‌اندازی ETF بیت کوین مبتنی بر معاملات آینده ندارد. در عوض، به نظر می‌رسد تمرکز خود را بر روی تأمین دارایی دیجیتالی ETF با پشتوانه فیزیکی معطوف کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: Bitcoin ETF چیست؟ تاثیر ETF بر قیمت بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=47958
دکمه بازگشت به بالا