ایستگاه خبر

همکاری Opium و UMA برای ارائه‌ی بیمه به مشتریان SpaceX

Opium پروتکل مشتقات ترکیبی امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، با پلتفرم قراردادهای جهانی دسترسی به بازار UMA همکاری کرده است با این هدف که بیمه غیرمتمرکز SpaceX را با استفاده از اوراکل UMA Optimistic راه‌اندازی کنند.

در اطلاعیه‌ای در تاریخ ۲۴ مه، Opium اظهار داشت که قرارداد بیمه غیرمتمرکز آن (CDS) همزمان با طرح UMA برای انتقال داده‌های دنیای واقعی به بلاکچین عمل می‌کند.

بیمه DeFi برای پرتاب ناموفق

مشتقات که به عنوان قراردادهای گزینه‌های دو-دویی کار می‌کنند، به کاربران اجازه می‌دهند تا در برابر پرتاب SpaceX این بیمه را خریداری کنند. با استفاده از برنامه SmallSat Rideshare، سازمان‌ها می‌توانند بارهای سبک و کمتری را با هزینه‌ای کمتر از ۱ میلیون دلار به فضا بفرستند.

در این اطلاعیه شرح داده شده است:

«این ابزار مالی می‌تواند برای جلوگیری از خطرات مالی مربوط به پرتاب SpaceX و حتی برای ایجاد درآمد استفاده شود.»

فروشنده این مشتقات اساساً با قفل کردن مبلغی به عنوان وثیقه و به‌دست آوردن حق بیمه، پوشش بیمه‌ای را برای یک پرتاب ناموفق ارائه می‌دهد. این مشتقات DeFi امکان مدیریت ریسک و حدس و گمان را به روشی در دسترس جهانی و غیرحضوری فراهم می‌کنند.

SpaceX قبلاً بیمه‌ای در حدود ۵٪ ارزش محموله ارائه می‌داد که Opium و UMA سعی می‌کنند با آن رقابت کنند.

برای اطمینان از معاملات پرسرعت و کم هزینه، این پیشنهاد از سخنان خوش‌بینانه UMA استفاده می‌کند.

Opium که طیف وسیعی از مشتقات اهرمی را ارائه می‌دهد، معاملات TurboETH را در اواخر آوریل آغاز کرد تا ریسک بیشتری در بازارهای اتریوم را تقبل کند.

واکنش‌های قیمتی OPIUM و UMA

توکن بومی Opium به همین نام طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته و به قیمت آن ۳.۶۸ دلار رسیده است. این توکن هنوز به بالاترین قیمت خود در ۴ فوریه یعنی ۲۳ دلار نرسیده است.

UMA امروز نیز با افزایش ۱۳ درصدی به ۱۳.۴۶ دلار رسید. قیمت آن در مقایسه با بالاتربن قیمتش در اوایل فوریه، حدود ۴۵ دلار،  بسیار پایین‌تر است.

 

پیشنهاد مطالعه: پنج معیار ارزیابی و مدیریت ریسک در پروژه‌ های دیفای (Defi Metrics)

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=45736
دکمه بازگشت به بالا