ایستگاه خبر

بانک مرکزی هند : محدودیت‌های معاملات کریپتو دیگر اعمال نمی‌شود

بانک مرکزی هند (RBI)، سردرگمی‌های دارندگان حساب بانکی و کریپتو را برطرف کرده است.

روز جمعه، دو تا از بزرگترین بانک‌های هند، HDFC و SBI، اطلاعیه‌هایی را به دارندگان حساب ارسال کردند که هشدار می‌دادند معاملات رمز ارزها «طبق دستورالعمل‌های RBI مجاز نیست».

بانک‌ها سندی را منتشر کردند که توسط RBI در آوریل ۲۰۱۸ منتشر شده بود و دستور می‌داد «بانک‌های تحت نظارت بانک مرکزی نباید با رمز ارزها معامله کنند یا خدماتی را برای تسهیل هر شخص یا نهادی در معاملات کریپتو ارائه دهند.»

اکنون RBI تصریح کرده است که این دستورالعمل‌ها دیگر معتبر نیستند. دادگاه عالی کشور در ۴ مارس ۲۰۲۰ این حکم را لغو و به نفع سرمایه‌گذاران رمز ارز هند حکم جدیدی صادر کرد.

بانک مرکزی هند نوشت: «ابن بخشنامه از تاریخ رأی جدید دادگاه عالی دیگر معتبر نیست، بنابراین نمی‌توان به آن را استناد کرد.»

طبق قوانین فعلی، بانک‌ها فقط مجاز به انجام «مراحل مراقبت‌های لازم» برای حمایت از قوانین مبارزه با پولشویی و سایر قوانین تأمین مالی ضد تروریسم هستند.

بانک مرکزی هند کریپتو را تحریم نکرده است

عدم اطمینان در مورد مقررات کریپتو در هند سردرگمی‌های زیادی ایجاد کرده است. اخیراً، در مارس ۲۰۲۱، گزارش شد تنظیم‌کنندگان هند در حال بررسی ممنوعیت گسترده رمز ارزها هستند.

در گذشته گزارش‌های دیگری درباره ممنوعیت رمز ارزها گزارش شده است، اما هیچ یک از آنها تاکنون رسمی نبوده‌اند. دستورالعمل جدید بانک مرکزی نشان می‌دهد تنظیم‌کنندگان به تنظیم مقررات سختگیرانه تمایلی ندارند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=45878
دکمه بازگشت به بالا