ایستگاه خبر

مقام رسمی بانک مرکزی هند خواستار ممنوعیت ارزهای دیجیتال شد

شری‌تی‌ ربیع سنکار، معاون رئیس بانک مرکزی هند (RBI)، طی یک سخنرانی در ۱۴ فوریه خواستار ممنوعیت ارزهای دیجیتال شد.

معاون رئیس بانک مرکزی هند به فهرست مقامات بانک مرکزی که آشکارا با رمز ارزها دشمنی دارند، پیوست.

ربیع سنکار در سخنرانی خود، ارز دیجیتال را علاوه بر فناوری، «ایدئولوژی» خواند. او اضافه کرد که ارز دیجیتال «با فلسفه‌ای برای فرار از کنترل‌های دولتی [و] به طور خاص برای دور زدن سیستم مالی تنظیم‌شده توسعه یافته است.»

او همچنین گفت رمز ارزها را نمی‌توان به طور منطقی به عنوان یک ارز تعریف کرد، هیچ جریان نقدی اساسی ندارند، مقررات KYC/AML را تضعیف می‌کنند و تهدیدی برای سیستم بانکی و پولی هند و همچنین حاکمیت مالی آن هستند. به عقیده‌ وی رمز ارزها ارزش ذاتی ندارند و شبیه طرح‌های پونزی هستند. ربیع سانکار در پایان سخنان خود گفت:

همه این عوامل، ما را به این نتیجه می‌رساند که ممنوعیت ارزهای دیجیتال شاید مناسب‌ترین گزینه برای هند باشد.

استدلال‌های ضد ممنوعیت در نظر گرفته شد

ربیع سنکار به دلایل مختلفی را علیه ممنوعیت کریپتو نیز اشاره کرد. ابتدا، او به این نکته توجه کرد که اقتصادهای پیشرفته معمولاً ممنوعیت کریپتو را اعمال نمی‌کنند. او استدلال کرد که هند اقتصاد پیشرفته‌ای نیست و هشدار داد که شرکت‌هایی که به طور خصوصی ارزهای دیجیتال صادر می‌کنند، می‌توانند سیاست اقتصادی هند را کنترل کنند.

او همچنین با این ایده که ممنوعیت ارزهای دیجیتال می‌تواند منجر به از دست دادن ثروت سرمایه‌گذاران خصوصی شود، مخالفت کرد. ربیع سنکار با ادعای نامشخص بودن تعداد سرمایه‌گذاران خصوصی کریپتو، گفت که سرمایه‌گذاران کریپتو از خطرات آن آگاه هستند و می‌توان خروجی فراهم کرد تا این سرمایه‌گذاران ضرر نکنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که برخی پیشنهاد کرده‌اند به دلیل دشواری اجرای چنین قوانینی، ممنوعیت رمزارزها نباید اعمال شود.

او استدلال کرد که چنین مشکلاتی «نیاز به ممنوعیت را تقویت می‌کند.» با این حال، او اعتراف کرد که به دلیل این واقعیت که اکثر ارزهای دیجیتال، بنا به تعریف، خارج از کنترل دولت‌اند، می‌تواند «تنظیم کردن ارزهای دیجیتال بیهوده» باشد.

دولت هند تمایل چندانی به ممنوعیت ندارد

بانک مرکزی هند پیشتر هم موضع سختی در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده بود. گزارش‌های دسامبر ۲۰۲۱ حاکی از آن است که بانک در طول جلسه هیئت مدیره از ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال حمایت می‌کند.

اعمال ممنوعیت احتمالاً مستلزم همکاری با دولت هند است که به نظر می رسد علاقه چندانی به ممنوعیت ارزهای دیجیتال ندارد. اگرچه گزارش‌ها در ماه نوامبر حاکی از ممنوعیت قریب‌الوقوع کریپتو بود، وزیر دارایی سابق که پیش‌نویس این لایحه را تهیه کرد، گفت ممنوعیت فراگیر بعید است.

هند قبلاً در مورد کریپتو اختلافات نظارتی داشته است. این کشور از سال ۲۰۱۸ بانک‌ها را از ارائه رمز ارز منع کرد اما در مارس ۲۰۲۰ این ممنوعیت را لغو کرد. بانک مرکزی هند مجدداً تأیید کرد که بانک‌ها می‌توانند در اواسط سال ۲۰۲۱ با ارزهای دیجیتال کار کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: آموزش انواع سفارش‌ در بازار ارز دیجیتال

 

Source

https://coiniran.com/?p=49802
دکمه بازگشت به بالا