ایستگاه خبر

تأثیر کریپتو و وب ۳.۰ بر یوتیوب چگونه خواهد بود؟

روش‌های متعددی در استفاده از ارزهای دیجیتال و وب ۳.۰ برای صنایع مفید بوده‌اند که گاهی کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شود. کسب‌وکارها، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و افراد، در حال بهره‌برداری از دستاوردهای پیشرفت‌های اخیر در فضای Web3 هستند و صنعت ویدیو و استریم از هم‌اکنون از مزایای ادغام مداوم خود با Web3 بهره‌‌مند می‌شود.

با معرفی مفهوم Watch-to-Earn (W2E)، Web3 قصد دارد فضای ویدیویی را از صنعتی متمرکز بر سود برای شرکت‌ها به صنعتی که فراگیرتر است، متحول کند. Web3 با به‌روزرسانی سیستمی که فقط سازندگان و پلتفرم‌های بزرگ درآمد کسب می‌کنند—به سیستمی فراگیرتر—که در آن بینندگان برای تماشای سازندگان مورد علاقه خود در پلتفرم‌های ویدیویی مانند YouTube پاداش می‌گیرند، یک سیستم تعادل ایجاد می‌کند.

چگونه Web3 یک اکوسیستم مفید با میزبانی ویدیو و استریم ایجاد می‌کند؟

اینجا جایی است که شاهد ادغام بلاکچین در صنعت پخش ویدئویی با سرمایه تخمینی ۸۰.۸۳ میلیارد دلاری هستیم. ائتلاف این نیروهای قدرتمند، زمینه مساعدی را برای رشد یک اکوسیستم جریان ویدئویی مبتنی بر تکنولوژی ایجاد خواهد کرد، جایی که فرصت برابر برای هر کاربر، از جمله بینندگان، وجود دارد.
علاوه بر این، وارد کردن Web3 به صنایع ویدئویی مانند YouTube به طور مثبت برخی از سیاست‌ها و هنجارهای عملیاتی را اصلاح می‌کند.

مزایای زیر با معرفی Web3 به صنعت ویدیو همراه است:

تمرکززدایی: تراکنش‌ها از طریق یک شبکه غیرمتمرکز به دلیل فناوری بلاکچین که یکی از ویژگی‌های Web3 است، انجام می‌شود.

خودمختاری: پلتفرم‌ها بدون کنترل دولت و شرکت‌ها خواهند بود، زیرا تراکنش‌ها بر روی یک شبکه غیرمتمرکز انجام می‌شوند که در آن هر فرد بر دارایی‌های خود کنترل دارد.

عدم فروش اطلاعات توسط واسطه‌ها: با معرفی وب ۳.۰ به پخش ویدئو، از آنجایی که یک شبکه غیرمتمرکز است، نیازی به واسطه‌ها نخواهد بود. از این رو، داده‌های کاربران از نفوذ یا خطرات فروش در امان خواهند بود.

آزادی بیان: سازندگان محتوا و بینندگان نظرات خود را بدون نگرانی بیان می‌کنند زیرا هر کاربر دارای حقوق برابر است.

عدم وجود سانسور خودسرانه: از آنجایی که هیچ نهاد یا فردی قدرت متمرکزی را در اختیار ندارد، با الحاق وب ۳.۰ به صنعت ویدیو، سانسور بی‌غرض‌ورزی بر روی محتوا اعمال می‌شود.

سیستمی که Web3 برای پلتفرم‌های ویدیویی ایجاد می‌کند، به شدت بر روش‌های منسوخ‌شده تأثیر می‌گذارد و فضای جدیدی را به صنعت ویدیو می‌بخشد. ایجاد جامعه‌ای که در آن سازندگان و بینندگان بتوانند به‌صورت غیرفعال از فعالیت‌های روزمره، بدون انجام مراحل گیج‌کننده، ارز دیجیتال کسب کنند، تغییر مسیری برای پلتفرم‌های محتوای ویدیویی است. با ظهور Web3، میزبانی و پخش ویدئو می‌تواند منصفانه و غیرمتمرکز باشد که در آن همه برنده خواهند بود.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین ارزهای وب۳ (Web 3.0)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57531
دکمه بازگشت به بالا