ایستگاه خبر

چگونه سهام صرافی Coinbase را قبل از عرضه عمومی اولیه (IPO) خریداری کنیم؟

همان طور که دو روز پیش کوین‌ایران گزارش کرد، صرافی کوین‌بیس در حال آماده شدن برای عرضه عمومی اولیه (IPO) سهام خود در بورس است. این صرافی واقع در سان فرانسیسکو این خبر را در روز ۱۸ دسامبر در وبلاگ خود منتشر کرد.

حالا به گزارش خبرگزاری decrypt، بستر معاملات رمزارز و مشتقات FTX، به نوشتن قراردادی برای همکاری با کوین‌بیس برای فروش سهم‌‌های توکن شده آن‌ها قبل از قرارگیری در بازار بورس، مشغول است.

عرضه عمومی اولیه به مانند عرضه کوین اولیه است با این تفاوت که به جای توکن‌های رمزارزی، سهام یک شرکت در آن‌ها عرضه می‌شود. تفاوت دیگر در این است که به جای اجتناب از کمیسیون بورس و اوراق بهادار، صرافی کوین‌بیس تنها با موافقت این نهاد قانونی عرضه خود را انجام می‌دهد.

صرافی کوین‌بیس از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۲، توانسته است ۵۴۷ میلیون دلار سرمایه را جمع‌آوری کند. همچنین شرکت تحلیل بازار رمزارز، Messari، این صرافی را ۲۸ میلیارد دلار ارزش‌گذاری کرده است. در ماه جولای، صرافی کوین‌بیس اعلام کرد که نزدیک به ۳۵ میلیون مشتری دارد.

بیشتر بخوانیم: بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی -فصل پاییز-

بستر معاملات رمزارز، FTX

سرمایه‌گذاران باید تا زمان اعلام جزییات از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) صبر کنند. اما بستر معاملات FTX به سرعت اقدام کرده و به زودی بازار قرارداد آتی برای سهام صرافی کوین‌بیس را در دسترس مشتریان خود قرار خواهد داد. مدیر ارشد صرافی FTX، سم بنکمن-فراید این موضوع را با خبرگزاری decrypt در میان گذاشته است.

پیش از این، بستر معاملاتی FTX همین کار را در تاریخ ۱۰ دسامبر برای عرضه عمومی شرکت Airbnb انجام داد. بعد از این که عرضه عمومی انجام گرفت، سهام شرکت Airbnb به لحاظ ارزش دو برابر شد.

با وجود سبد متنوع بستر معاملاتی FTX از دارایی‌ها و بازار‌‌های جدید مثل بازار پیش‌بینی انتخابات ریاست جمهوری و قرارداد‌های آتی نرخ هش بیتکوین، برنامه‌های آن‌ها برای ایجاد بازار قرارداد آتی سهام کوین‌بیس، خیلی جای شگفتی ندارد!

چگونگی خریداری سهام قبل از IPO

با فرض این که این قرارداد با قرارداد Airbnb تفاوتی نداشته باشد، ابتدا باید در صرافی FTX ثبت نام کرده و وارد شوید. سپس باید مقداری کوین پایدار متصل به دلار USDC را بخرید.

برای خرید USDC می‌توانید به صورت مستقیم آن را در ازای ارز فیات از صرافی‌هایی چون بایننس و کوین‌بیس تهیه نمایید و یا آن را با رمزارز‌های دیگر همچون بیتکوین یا اتر مبادله کنید.

حالا می‌توانید کوین‌های پایدار USDC خود را با سهام توکن شده عرضه عمومی کوین‌بیس تعویض کنید، و تمام! حالا شما صاحب سهامی از صرافی غول کوین‌بیس هستید.

بنکمن-فراید، مدیر صرافی FTX عنوان کرده است که تیم آن‌ها به محض روشن شدن نظر قانون‌گذار، این بازار را راه‌اندازی خواهد کرد. این راه‌اندازی می‌تواند خیلی زود انجام شود و یا اصلا اتفاق نیافتد.

https://coiniran.com/?p=42685
دکمه بازگشت به بالا