ایستگاه خبر

همکاری هنگ‌کنگ و بانک خلق چین برای آزمایش یوان دیجیتال در پرداخت‌های مرزی

اداره مالی هنگ کنگ (HKMA) اعلام کرده است که در حال همکاری با بانک خلق چین (PBOC) برای آزمایش یوان دیجیتال و موارد استفاده آن است.

ادی یو، مدیر اجرایی HKMA، روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: مؤسسه ارز دیجیتال PBOC و HKMA ضمن اینکه مقدمات فنی مربوطه را انجام می دهند در حال بحث در مورد آزمایش فنی استفاده از e-CNY برای پرداخت‌های بین مرزی‌اند.

یو گفت: «از آنجا که رنمینبی در هنگ‌کنگ در حال استفاده است و وضعیت e-CNY همان پول نقد در گردش است مطمئناً گزینه پرداخت دیگری نیز به افراد در هنگ‌کنگ که نیاز به مصارف بین مرزی دارند، ارائه خواهد شد.»
بر اساس این بیانیه، بعز از آزمایش یوان دیجیتال هنوز زمان مشخصی برای فعالیت رسمی آن در این شهر مشخص نشده است.

|| بیشتر بخوانید: تفاوت بین رمزارز، ارز دیجیتال، توکن و آلتکوین در چیست؟ ||

چین بیشتر به موارد استفاده داخلی برای ارز مجازی ملی خود متمرکز شده است. ارز دیجیتال و پرداخت الکترونیکی (DC / EP) فعالیت‌های مالی مصرف‌کنندگان خرد را هم تسهیل می‌کند. تصویب DC / EP در هنگ‌کنگ، یکی از مراکز مالی مهم در آسیا، می‌تواند بخشی از تلاش‌های آن برای ارتقا رنمینبی به عنوان ارز مورد استفاده در سیستم‌های مالی جهانی باشد.

در جلسه شورای قانونگذاری در ماه اکتبر، وزیر خزانه‌داری هنگ کنگ، کریستوفر هوی گفت که این شهر بیشتر به موارد استفاده از ارز دیجیتال به صورت عمده و در مصارف بین مرزی علاقه دارد، این تفاوت در موارد استفاده اولیه مصرف‌کنندگان خرد DC / EP است که توسط PBOC در حال توسعه است.

بانک چین، یکی از چهار بانک تجاری بزرگ دولتی، در ماه اکتبر قرعه کشی کرد. در این قرعه‌کشی مبلغ ۱.۵ میلیون دلار یوان دیجیتال صادر شده توسط PBOC به منظور تشویق مصرف‌کنندگان برای نصف کیف پول دیجیتال و استفاده از e-CNY در پرداخت‌ها، به مشتریان اهدا شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42396
دکمه بازگشت به بالا