ایستگاه خبر

بنا بر گزارش‌ها، هکرها به بیش از ۲۰۰۰ حساب بستر رابین‌هود نفوذ کرده‌اند

بنا بر گزارش بلومبرگ (Bloomberg)، تقریبا دو هزار حساب رابین‌هود در یک سری از حمله‌های اخیر مورد نفوذ قرار گرفتند و وجوه مشتریان مورد سرقت واقع شدند. این گزارش نشان می‌دهد که آسیب‌پذیری بیش از انتظار‌ها بوده است.

بنا بر اظهاریه این شرکت در هفته گذشته پس از وقوع حمله، گفته می‌شد که فقط تعداد معدودی از حساب مشتریان مورد نفوذ قرار گرفته است. البته ظاهرا از منظر این شرکت کارگزاری رمزارز، با داشتن ۱۳ میلیون مشتری، این رقم ناچیز به حساب می‌آید.

همچنین اگر چه در آن هنگام، این اظهاریه اشکال را ناشی از آسیب‌پذیری حساب‌‌های ایمیل مشتریان دانسته، اما تعدادی از آسیب‌دیدگان به بلومبرگ گفته‌اند که مدرکی مبنی بر این اتفاق نیافتند.

به علاوه بسیاری از این آسیب‌دیدگان عنوان کردند که قبل از آن، احراز هویت دو عاملی را نیز فعال کرده بودند، توصیه‌ای که شرکت رابین‌هود به افرادی که مورد حمله هک قرار گرفتند کرده است.

سخنگوی این شرکت از اظهار نظر درباره این گزارش بلومبرگ پرهیز کرده و تنها به اظهاریه اولیه شرکت رجوع کرده است. هنوز مشخص نیست که این یک مسأله امنیت شخصی است یا یک اشکال سیستمی است که این بستر را تحت تأثیر قرار داده است. همچنین تاکنون اطلاعاتی درباره مبلغ سرقت شده موجود نیست.

این شرکت که بیش از ۱۱ میلیارد دلار ارزش بازاری دارد، به کاربران این امکان را می‌دهد تا از طریق برنامه رابین‌هود رمزارز‌ها و سهام را معامله کنند. این کارگزاری پیش از این زیر ذره بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) قرار گرفته بود. هدف از این تحقیقات، بررسی احتمال عدم اطلاع‌رسانی این شرکت به مشتریان درباره واگذاری مدیریت معاملات آن‌‌ها به شرکت‌های دیگر بوده است.

بیشتر بخوانیم: سرمایه گذاری در دیفای ، تمام آنچه که باید از پیش بدانید!

https://coiniran.com/?p=41526
دکمه بازگشت به بالا