ایستگاه خبر

300 هزار دلار از وجوه سرقتی Olympus DAO توسط هکر بازگردانده شد!

Olympus DAO آخرین هدف حملات سایبری کریپتو واقع شد و 30 هزار عدد از توکن بومی OHM (معادل 300 هزار دلار) را از دست داد. با این وجود هکر تمام وجوه سرقتی را طی چند ساعت پس از حمله به این پلتفرم بازگرداند؛ می‌توان گفت که وی یک هکر کلاه سفید بوده است.

اصطلاح «کلاه سفید» در زبان عامیانه اینترنت به یک هکر رایانه اخلاقی یا یک متخصص امنیت رایانه اشاره دارد، که متخصص آزمایش نفوذ و سایر روشهای تست است که امنیت سیستم‌های اطلاعاتی یک سازمان را تضمین می‌کند.

این رویداد نخستین بار توسط جامعۀ کاربرای Olympus DAO در شبکۀ دیسکورد در قالب پست زیر اطلاع‌رسانی شد:

«صبح امروز یک نقص فنی در پلتفرم ما به منجر به از دست رفتن 300 هزار دلار از قراردادهای OHM در پروتکل Bond شد. این باگ از جانب سه عدد از حسابرسان ما شناسایی شد و واحد بررسی کدهای داخلی یا سرویس پاداش باگ Immunefi نقشی در تشخیص آن نداشته‌اند».

سازمان خودمختار غیرمتمرکز Olympus اظهار داشت که یک به‌روزرسانی بخش محدودی از دارایی‌‌ها را با ریسک مواجه ساخت، مبلغ سرقت شده تنها بخشی اندکی از 3.3 میلیون دلار پاداشی بوده است که فرد هکر می‌توانست با گزارش شناسایی باگ از ما دریافت کند.

Olympus DAO در بیانیۀ رسمی خود گفت:

«درحال حاضر تمام بازارهای آلوده را مسدود کرده و امنیت سایر دارایی‌ها را حفظ نموده‌ایم. تیم ما در تلاش برای جبران کامل خسارت وارده به اوراق بهادار است».

شرکت امنیتی Peckshield خاطرنشان کرد که حملۀ فوق نقص فنی موجود در قرارداد هوشمند BondFixedExpiryTeller را هدف قرار داده است.

با آنکه توسعه‌دهندگان درپی رفع مشکل ایجاد شده بودند هکر کلیۀ توکن‌ها را به کیف‌پول این DAO بازگرداند. پروتکل ذخیرۀ ارزش غیرمتمرکز Olympus DAO فعالیت خود را از می 2021 (اردیبهشت 1400) آغاز کرد، توکن‌ بومی OHM توسط سبد دارایی‌های مانند DAI و FRAX پشتیبانی می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا DAO چیست؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا