ایستگاه خبر

بنیان‌گذار Grayscale انتظار دارد موج خروشانی از سرمایه وارد بازار کریپتو شود!

از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون، بیش از ۷۵۰ میلیارد دلار به حجم بازار کریپتو اضافه شده است اما به نظر باری سیلبرت (Barry Silbert) که بنیان‌گذار Grayscale است، سرمایه‌های بسیار بیشتری در راه هستند که وارد این بازار شوند. او ابراز داشته که موج خروشانی از سرمایه در حال ورود به جهان کریپتو است. در اینجا به عواملی اشاره خواهد شد که می‌توانند منجر به ورود بی‌سابقه سرمایه به بیت کوین و آلتکوین‌ها شوند.

حجم کل بازار کریپتو در سال ۲۰۲۱ به بیش از یک ترلیون دلار رسید اما به احتمال زیاد، این تازه ابتدای راه است. سال گذشته تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفت و محیطی ایده‌آل را برای رشد بیت کوین ایجاد کرد. بیت کوین نوعی دارایی است که در اختیار هیچ حکومت و نهادی نیست و طوری کدنویسی شده که کمیاب باشد. کدنویسی بیت کوین قابل تغییر نیست. این دارایی در زمانی که پول فیات به سرعت در حال از دست دادن ارزش خود است، به شدت برای ثروتمندان جذاب خواهد بود.

اخیرا ترلیون‌ها دلار چاپ شده است و این بیم تورم عظیمی را در سال‌های آینده ایجاد کرده است. از زمانی که این پول‌ها چاپ شده‌اند، قیمت همه چیز بالا رفته است. در نتیجه این امر، یک ترلیون دلار سرمایه وارد بازار کریپتو شده است و بنا به گفته سیلبرت، این تازه اول کار است و موج خروشانی در راه است.

باری سیلبرت به خوبی از نکات گفته شده اطلاع دارد. او بنیان‌گذار Digital Currency Group است که شرکت مادر Grayscale است. Grayscale اینک بیش از آنچه که ماینر‌ها تولید می‌کنند، بیت کوین می‌خرد و منتظر است که دروازه‌های سیل گشوده شوند. حجم زیادی از این سرمایه می‌تواند از بازار سهام بیاید؛ این بازار اینک در حالت حباب به سر می‌برد و تنها چند طبقه محدود را سراغ داریم که بیش از سهام ارزشگذاری شده باشند. اینک سرمایه‌گذاران خرد به صندوق‌های سرمایه‌گذاری و قانون‌گذاران پشت کرده‌اند و این باعث تشدید طوفان بیت کوین و کریپتو خواهد شد.

سرمایه‌گذاران موسساتی ممکن است به ورود سرمایه به بازار کریپتو فکر کنند و این به دلیل احتمال صعود بیت کوین و ریسک فیات خواهد بود. سرمایه‌گذاران خرد هم بعد از پنج‌شنبه سیاه انگیزه گرفته‌اند و مواردی مانند خیانت Robinhood در توقف ترید برخی از سهام، بر این انگیزه افزوده است.

این تریدر‌ها اینک می‌توانند جایگاهی در بازار آزاد رمز ارز‌ها پیدا کنند. بازار رمز ارز‌ها اینک در تویتر بسیار مورد بحث قرار می‌گیرد و اینها همگی نشان‌دهنده این هستند که لحظه بزرگی در تاریخ امور مالی در حال شکل گرفتن است. ایده بازار‌های آزاد واقعی یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های کریپتو است. اما آیا این ایده برای آنچه بنیان‌گذار Grayscale در مورد آن می‌گوید، کافی خواهد بود؟ تنها زمان جواب این سوال را خواهد داد.

Source

https://coiniran.com/?p=43444
دکمه بازگشت به بالا