ایستگاه خبر

توسعه تیم Google Cloud با تمرکز بر بلاکچین

Google Cloud در حال ایجاد تیمی با هدف توسعه خدمات برای مشتریان سازمانی است که به دنبال استفاده از فناوری بلاکچین هستند.

تیم بلاکچین Google Cloud همچنان در حال رشد

Google Cloud به دنبال اضافه کردن پرسنل جدید به تیم بلاکچین خود است. در ایمیلی، آمیت زاوری، معاون این شرکت، گفت این پلتفرم ابری قصد دارد به اولین انتخاب برای توسعه‌دهندگانی که در وب ۳ کار می‌کنند تبدیل شود. او وب ۳ را بازاری با پتانسیل فوق‌العاده نامید و گفت مشتریان درخواست پشتیبانی بیشتری از وب ۳ و ارزهای دیجیتال دارند.

زاوری در بیانیه‌ای به CNBC توضیح داد که این بخش «سعی نمی‌کند مستقیماً بخشی از [موج] ارزهای دیجیتال باشد». در عوض، دسترسی شرکت‌ها به فناوری بلاکچین را فراهم می کند. به عبارت دیگر، این بخش، بلاکچین را به عنوان یک سرویس در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌دهد و به این کاربران توانایی هدایت داده‌های بلاکچین یا اجرای گره‌های بلاکچین را می‌دهد.

این سرویس‌ها مشابه خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های فناوری بزرگ مانند علی‌بابا، آمازون، و قبلاً مایکروسافت خواهد بود—دومی سال گذشته به خدمات بلاکچین Azure پایان داد.

گزارش‌های امروز CNBC همچنین نشان می‌دهد جیمز ترومنز، مدیر سابق سیتی‌گروپ، که در سال ۲۰۱۹ به گوگل پیوست، تیم بلاکچین را رهبری می‌کند و به زاوری گزارش می‌دهد.

تلاش‌های قبلی Google Cloud

Google Cloud قبلاً از برنامه‌هایی را برای تیم دارایی‌های دیجیتال خبر داده و بسیاری از اهداف مشابه را در دی‌ماه سال گذشته اعلام کرده بود. در آن زمان، گوگل اعلام کرد به دنبال راه‌هایی است که بتواند پرداخت‌های رمز ارزی و از خدمات مختلف سازمانی دیگر خود را به مشتریان خود ارائه دهد. همچنین با چندین پروژه بلاکچین از جمله EOS، Ontology، Chainlink، Theta Network، Hedera Hashgraph و Dapper Labs’ Flow blockchain همکاری کرده است.

به طور معمول، Google Cloud به عنوان یک اپراتور گره عمل می‌کند، در مدیریت بلاکچین شرکت می‌کند یا راه‌هایی برای مدیریت داده‌ها ارائه می‌دهد. علاوه بر این مشارکت‌ها، Google cloud نیز در سال ۲۰۱۸ شروع به مدیریت مستقل مجموعه داده‌های رمز ارزی برای بلاکچین‌هایی مانند بیت‌کوین، اتریوم و سایرین کرد.

در می ۲۰۲۱ (اردیبهشت سال گذشته)، Google Cloud پشتیبانی از مجموعه داده‌های پالیگان (MATIC) را نیز به سرویس BigQuery خود اضافه کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: پل بلاکچین یا بلاکچین بریج

 

Source

https://coiniran.com/?p=51128
دکمه بازگشت به بالا