ایستگاه خبر

سولاریس بانک نیز از رمزارزها پشتیبانی خواهد کرد

با توجه به همکاری سولاریس بانک با Bitstamp، آن‌ها در تلاش هستند که یک سیستم فوری برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای خود طراحی کنند.

این بانک آلمانی در نظر دارد سرویس داخلی رمزارز خود را ایجاد کند. این سرویس شامل API معاملاتی و کارمزد خواهد بود.

سولاریس بانک که یکی از ارائه دهندگان خدمات پرداختی برای شرکت Samsung است، روز پنجشنبه اعلام کرد که به زودی از سیستم معاملاتی (ارز ثابت به رمزارز) درون شبکه‌ و همچنین تسویه/پرداخت آنی آن، رونمایی خواهد کرد.

Julian Girgo مدیر بخش دارایی‌های سولاریس بانک در مصاحبه‌ای گفت: ما سیستم امانتی خود را راه‌اندازی کرده‌ایم و قدم بعدی API خرید سهام خواهد بود. سیستم B2B ما قادر خواهد بود تا به حساب بانکی متصل شده و به وسیله‌ی API خرید سهام رمزارزها را ذخیره کند. افراد نیز قادر خواهند بود تا پول ثابت خود را به بیت کوین و دیگر رمزارزها تغییر دهند.

این سیستم امانتی گام اول رمزارزها برای ورود به ادارات گردش مالی است که اخیرا توسط شرکت‌هایی مانند BNY Mellon و Standard Chartered برداشته شده است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

آلمان یکی از پیشگامان سیستم امانتی برای رمزارزها

آلمان یکی از معدود کشورهایی است که سیستم امانتی برای رمزارز را تحت شبکه مالی BaFIN ارائه می‌دهد. این کار باعث سیل عظیم نوآوری‌ها در بخش‌های مالی مانند سولاریس بانک و امانت‌داری Finoa‌ شده است که به نوعی پیشگامان این طرح هستند.

Grigo می‌گوید: برای سیستم‌های رمزارز راه هموار است. او برای اثبات گفته‌اش، به ورود صنایع غیر رمزارزی به دنیای دارایی‌های دیجیتال نیز اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: ما در حال ساخت جاده‌ برای ورود موسسات یا خریداران و سرمایه‌گذاران هستیم. نمونه‌های مشابه این کار در آمریکا با Square و در بریتانیا با Revolut در حال انجام است.

اتفاقی که به صورت جهانی در حال رخ دادن است، در بازار آلمان نیز در حال رخ دادن است و مطمئنا ما نیز به این نیاز آگاه هستیم.

به واسطه‌ی همکاری نزدیک با صرافی Bitstamp که در لوکزامبورگ واقع است، این بانک در نظر دارد تا سیستم درون شبکه‌ای خود برای خرید فروش و تسویه/پرداخت آنی را راه‌اندازی کند.

گروه BCB در انگلیس (که آن‌ها هم با Bitstamp همکاری دارند) نیز چنین سیستم فوری را برای پرداخت/تسویه ارائه می‌دهد و با ClearBank در حال همکاری است.

چنین سیستم‌های انتقال و تبدیل فوری ارز به فیات و بلعکس، که بر بستر شبکه بلاکچین هستند کاملا باعث جلوگیری از اتفاقات ناگهانی و تصمیمات احساسی در بازار، مانند موضوع اخیر برنامه رابین‌هود و شرکت GameStop، خواهد شد.

Girgo‌ می‌گوید: اینکه ما شاهد هستیم برخی از فروشندگان در بازار رمزارز سیستم‌های قدیمی مانند T+2  که در بازار بورس شاهد آن بودیم، را برای تبدیل دارایی‌های فیزیکی به رمزارز، کپی و اجرا می‌کنند کمی دلسردکننده است. اما بلاکچین هیچگاه متوقف نخواهد شد، پس ما در داخل شبکه‌ی خود سیستم پرداخت/تسویه فوری را به صورت همیشگی خواهیم داشت.

source

https://coiniran.com/?p=44076
دکمه بازگشت به بالا