ایستگاه خبر

اوج گرفتن قیمت گس بعد از عبور تاریخی اتریوم از سطح ۱۶۰۰ دلار!!

اتریوم اینک وارد حرکت صعودی دیگری شده است و این رمز ارز توانست دیروز برای اولین بار از سطح قیمتی ۱۶۰۰ دلار گذر کند. اتریوم اخیرا با موجی از اخبار صعودی مواجه بوده است و توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است. دیروز این رمز ارز قله جدیدی را فتح کرد و نسبت به بیت کوین رشد بیشتری را تجربه کرد. البته همزمان با بالا رفتن قیمت اتریوم، قیمت گس (gas) نیز در این شبکه بالا رفته است و این تا حدودی نگران‌کننده است.

اتریوم سال را با ۷۳۰ دلار آغاز کرد و اینک رشدی بیش از ۱۰۰ درصد را در امسال تجربه کرده است. تقاضا برای بسیاری از پروژه‌های دیفای که بر بستر اتریوم جریان دارند، افزایش پیدا کرده است. توکن‌های بومی پلتفرم‌هایی مانند Synthetix، Aave و Uniswap رشد خوبی را در سال ۲۰۲۱ تجربه کرده‌اند و اینها حاکی از آن هستند که امور مالی غیرمتمرکز جایگاهی قوی در جهان کریپتو برای خود دست و پا کرده است. دیفای در ماه دسامبر توانست از مرز یک میلیون کاربر عبور کند. جنبش NFT (توکن‌های غیر قابل تعویض) نیز اینک قوت گرفته است و افراد برجسته‌ای مانند مارک کوبان (Mark Cuban) وارد این صحنه شده‌اند.

البته افزایش این فعالیت‌ها تبعاتی منفی نیز برای کاربران اتریوم به همراه داشته است. قیمت گس اینک تبدیل به معضلی جدی برای کاربران و پروژه‌ها شده است. بنا بر آمار منتشر شده توسط ETH Gas.Watch، تخمین زده می‌شود که هزینه یک تراکنش فوری در حال حاضر بیش از ۳۵۰ Gwei باشد.

قرار است که در روز دوشنبه قرارداد‌های آتی اتریوم در CME راه‌اندازی شود. CME یکی از بازار‌های برجسته ترید اوراق مشتقه در جهان است. این قرارداد‌ها نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است و بعضی معتقدند که قیمت اتریوم بعد از راه‌اندازی این قرارداد‌ها نزول خواهد کرد. نظر شما چیست؟ آیا وضعیت حال حاضر اکوسیستم اتریوم نگران‌کننده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43531
دکمه بازگشت به بالا