ایستگاه خبر

گمانه‌زنی‌ها درخصوص توسعه‌ی یک پلتفرم NFT توسط GameStop

اواخر ماه می خبری درخصوص تصمیم GameSpot برای حضور رسمی در فضای توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT منتشر شد. GameSpot در آن زمان اقدام به تاسیس سایتی کرد که جز یک لوگوی بزرگ اتریوم فاقد هرگونه اطلاعات مفید بود. اکنون پس از گذشت چندین ماه همچنان هیچ‌گونه تاییدی از سوی مقامات این شرکت رخ نداده است، اما می‌توان براساس اظهارات یکی از کابران فعال توئیتر به‌نام «croissant»، به قوت گرفتن این طرح امید داشت.

اتحاد GameStop و اتریوم

croissant در حساب توئیتری خود به این مطلب اشاره کرد که این غول بازار بازی‌های ویدئویی در ژانویه‌ی سال جاری از راه فروش کوتاه‌مدت سهام خود (GME) سود قابل توجهی کسب کرده است.

گمانه‌زنی‌ها درخصوص توسعه‌ی یک پلتفرم NFT توسط GameStop

این کاربر در ادامه نوشت:

«شرکت GameStop از این راه سرمایه‌ی لازم برای پیشبرد چشم‌انداز مدیرعامل خود را درخصوص تبدیل شدن به آمازونِ دنیای فروش بازی‌های ویدئویی تامین نمود.»

این تحلیل‌گر و فعال توئیتری افزود که ادغام سهام این شرکت با یک پلتفرم NFT به جذب میلیون‌ها کاربر جدید کمک خواهد کرد.

Jordan Holberg، مهندس ارشد GameStop، تمرکز اصلی این شرکت را «تبدیل به پلی بین تجارت الکترونیکی سنتی و مدرن و همچنین نسل پیش‌روی بلاک‌چین» بیان کرد. لازم به ذکر است که طی ماه‌های گذشته این شرکت موقعیت‌های شغلی متعددی درخصوص فضای بلاک‌چین ایجاد نموده که خبر از جدی بودن برنامه‌‌اش برای حضور در عرصه‌ی NFTها می‌دهد. croissant پا را فراتر نهاده و در توئیتی نوشت:

«GameStop با ایجاد یک بستر NFT به کاربران و تریدرهای خود امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز معتبر را بدون ریسک از دست‌دادن حریم شخصی خواهد داد. انتخاب اتریوم به‌عنوان میزبان این پلتفرم نویدبخش امنیت بالای جامعه‌ی کاربری آن است.»

شرکای بزرگ GameStop

این تحلیل‌گر همچنین به شرکای معروف GameStop یعنی Hasbro و Microsoft Xbox و تعدادی از تیم‌های eSports اشاره داشت. درحال حاضر قانون مالکیت معنوی ممکن است مانع از گسترش و استفاده‌ی وسیع NFTها شود، اما بلاک‌چین اتریوم به‌کمک «سامانه‌ی نام‌گذاری اتریومی (ENS)» خود قادر به حل این مساله خواهد بود. ENS معادل غیرمتمرکز «سامانه‌ی نام دامنه (DNS)» است.

درحال حاضر بعید به‌نظر می‌رسد که پروتکل اتریوم ۱.۰ قادر به میزبانی میلیون‌ها کاربر جدید باشد. موج بی‌سابقه‌ی NFT مجددا هزینه‌ی گس را افزایش داده است، درنتیجه برای اجرا و توسعه‌ی هرگونه پلتفرم مهم به اتریوم ۲.۰ نیاز خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=47332
دکمه بازگشت به بالا