ایستگاه خبر

فروپاشی ۷۷ درصدی سهام GameStop بعد از خیانت Robinhood!!

سهام GameStop که تبدیل به نماد نبرد سرمایه‌گذاران خرد با وال استریت شده بود، بعد از ممنوع شدن ترید آن از جانب Robinhood و برخی دیگر، با کاهش تقریبا ۷۵ درصد از ارزش خود مواجه شد. البته این سهام در نهایت مقداری از ارزش خود را احیا کردند و بیشتر سقوط نکردند. Robinhood محبوب‌ترین اپلیکیشن ترید در میان افراد عادی و آماتور‌هاست. این اپلیکیشن اینک خشم تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خرد را برای محدودیت‌های خود برانگیخته است و این امر باعث انتقاد دوست و دشمن شده است. Robinhood علاوه بر GameStop، تعدادی از سهام صعودی دیگر مانند AMC و Nokia را نیز مسدود کرده است. آندریاس ام آنتونوپولوس (Andreas M. Antonopoulos) که از هواداران و مبلغان بیت کوین است، اعتقاد دارد که این برنامه مجبور به این خرابکاری شده است.

دردسر‌های Robinhood تنها به تویت‌های خشمگینانه ختم نشده است و اینک گروهی از مشتریان ناراضی شکایتی را علیه آن در نیویورک تنظیم کرده‌اند. جاستین سان (Justin Sun) که مدیرعامل ترون است، دیروز قول داد که یک میلیون دلار از سهام شرکت GameStop را بخرد که البته این هم موثر واقع نشد و ارزش این سهام سرانجام افت کرد.

جنبش تمرکززدایی که اینک تنها محدود به جهان کریپتو است، سرانجام در میان سهامداران نیز محبوبیت خواهد یافت و این افراد متوجه می‌شوند که اگر به این جنبش ملحق نشوند، باید بر طبق قوانین افراد مهم وال استریت رفتار کنند. این واقعه بار دیگر عدم تمرکز را به عنوان اصلی مهم مطرح می‌کند. وجود بازار‌های آزاد و غیرمتمرکز اینک یکی از ضرورت‌های بازار‌های مالی جهان است. نظر شما چیست؟ کاهش قیمت سهام GameStop چه عواقبی برای وال استریت خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43446
دکمه بازگشت به بالا