ایستگاه خبر

صندوق سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز ۲ میلیارد دلاری FTX راه‌اندازی شد!

صرافی رمز ارز FTX اقدام به راه‌اندازی یک صندوق سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز ۲ میلیارد دلاری کرده است. این صندوق هدف اصلی خود را حمایت از تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی نسخه‌ی سوم اینترنت یا وب۳ در حوزه‌هایی همچون شبکه‌های اجتماعی، بازی‌سازی، فینتک و خدمات بهداشت و درمان عنوان نمود.

صندوق مخاطره‌آمیز FTX: طرحی برای توسعه‌دهندگان

Sam Bankman-Fried، مدیرعامل ۲۹ ساله‌ی این صرافی، بخش بزرگی از سرمایه‌ی خود را برای این طرح اختصاص داده است.

FTX که از بزرگترین صرافی‌های رمز ارز دنیا است در ساعات گذشته خبر راه‌اندازی این طرح را منتشر ساخت. در زمان راه‌اندازی این صندوق ۲ میلیارد دلار دارایی مدیریت‌شده برای تامین‌مالی تیم‌های فعال در حوزه‌ی فناوری بلاک‌چین و توسعه‌ی وب۳ اختصاص می‌یابد.

این صندوق که «FTX Ventures» نام دارد در مراحل پروژه‌های مختلفی از شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کرده و خدمات حمایتی استراتژیکی را برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از شبکه‌ی گسترده‌ی FTX فراهم می‌سازد. این صندوق که توسط تیمی هشت نفره طراحی و خلق شده است توسط Amy Wu، شریک سابق Lightspeed Venture، مدیریت و رهبری خواهد شد. شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز Lightspeed نیز از ماهیتی مشابه برخوردار بوده و بیش از ۱۰ میلیارد دلار از دارایی‌ موسسات معتددی ازجمله FTX را در بخش بازی‌های ویدئویی و رمزنگاری مدیریت می‌کند.

Amy Wu در بیانیه‌ی رسمی این مشارکت ضمن تشکر از Bankman-Fried وی را یکی از باهوش‌ترین افراد در زمینه‌ی تغییر صنایع مالی-اقتصادی برشمرد. Wu در ادامه‌ی سخنانش صندوق مذکور را محل بسیار مناسبی برای کارآفرینان نسل جدید و دسترسی طیف وسیعی از مخاطبان به فناوری وب۳ دانست.

این صندوق سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز یکی از عظیم‌ترین‌ها در نوع خود است که با فاصله اندکی از رکورد دار این حوزه یعنی صندوق ۲.۵ میلیارد دلاری Paradigm قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: پنکیک سواپ چیست؟ همه‌چیز دربارهٔ صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap

Source

https://coiniran.com/?p=49302
دکمه بازگشت به بالا