ایستگاه خبر

نفر اول فهرست میلیاردهای رمز ارزی فوربس در سال ۲۰۲۲ کیست؟

فوربس فهرست میلیاردهای رمز ارزی سال که ثروت زیادی در صنعت ارزهای دیجیتال و بلاکچین به دست آورده‌اند، منتشر کرد. نفر اول در این فهرست چه کسی است؟

فهرست سالانه میلیاردرهای کریپتو فوربس بازنگری شده است. در این فهرست تعداد افرادی که سرمایه کلانی از طریق ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرده‌اند به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است.
فهرست نخبگان ارزهای دیجیتال در حال حاضر شامل ۱۹ میلیاردر است که هفت میلیاردر جدید، تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از سال قبل، به آن اضافه شده است.
دنیای رمز ارزها سالی بی‌سابقه را سپری کرده است، از رشد دوج‌کوین تحت تأثیر ایلان ماسک، توسعه‌های Web3 و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، تا نوسانات عظیم بیت‌کوین و سایر دارایی‌های ارز دیجیتال.

ما شاهد بودیم که دولت‌هایی رمز ارزها را به عنوان پول قانونی پذیرفتند، کشورهایی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را صادر کردند و برخی دیگر سیاست‌ها و چارچوب‌های ارز دیجیتال را به تصویب رساندند.

خالقان کسب و کار زیرساخت Web3 Alchemy و بنیانگذاران OpenSea، بازاری برای NFTها، تازه واردان به فهرست فوربس هستند.

CZ نفر اول در فهرست میلیاردهای رمز ارزی فوربس

چانگ پنگ ژائو، سام بنکمن-فرید و برایان آرمسترانگ سه مرد ثروتمند این لیست هستند. همه آن‌ها مدیران صرافی‌های بیت کوین‌اند.

خالق و مدیر اجرایی بایننس، “CZ”، نوزدهمین فرد ثروتمند در جهان است. به گفته فوربس، او حداقل ۷۰ درصد از بایننس، یکی از بزرگترین پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال در جهان را در اختیار دارد.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل FTX، با ۲۴ میلیارد دلار ارزش خالص، جایگاه دوم را بعد از CZ کسب کرده است.

بانکمن-فرید به دلیل اظهارات مکرر خود مبنی بر اینکه قصد دارد درصد قابل توجهی از پول خود را به امور خیریه اهدا کند، «رابین هود کریپتو» لقب گرفته است.
برایان آرمسترانگ، مدیر عامل و بنیانگذار کوین بیس، سهام این صرافی ارزهای دیجیتال را در آوریل ۲۰۲۱ عرضه عمومی کرد و ارزش آن ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

اگرچه ارزش بازار آن تقریباً به نصف کاهش یافته است، اما آرمسترانگ با مالکیت نزدیک به ۲۰ درصد، سومین سرمایه‌گذار ثروتمند ارزهای دیجیتال است.

گری وانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر فنی FTX، با دارایی خالص ۵.۶ میلیارد دلار، به لیست میلیاردرهای رمز ارزی اضافه شده است.

میلیاردرهای دیگر نیز در این لیست حضور دارند

این فهرست همچنین شامل سونگ چی هیونگ، مؤسس صرافی Upbit کره جنوبی است که گفته می‌شود ۳.۷ میلیارد دلار ثروت دارد.

کیم هیونگ-نیون، معاون اجرایی دوناموی کره جنوبی، ۱۴ درصد از سهام Upbit را در اختیار دارد و ارزش آن نزدیک به ۲ میلیارد دلار برآورد شده است.

مایکل سایلر، مدیر عامل MicroStrategy، موقعیت خود را به‌عنوان میلیاردر ارز دیجیتال حفظ کرده است و دارایی خالص آن ۱.۶ میلیارد دلار است.

گاردین گزارش داد که با وجود اینکه ثروتمندترین افراد جهان مجموعاً ۱۲.۸ تریلیون دلار دارند، به دلیل کاهش بازارهای سهام جهانی پس از حمله روسیه به اوکراین، مجموع ثروت میلیاردرهای جهان از رکورد سال گذشته کاهش یافته است.

بر اساس فهرست سالانه فوربس از ثروتمندترین افراد جهان، جمعیت میلیاردرهای جهان با ۳۲۹ کاهش به ۲۶۶۸ نفر رسیده و ارزش مجموع دارایی‌های آن‌ها از ۱۳.۱ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱ تا حدودی کاهش یافته است.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال – شرایط برای پایان روند نزولی آماده است!

 

Source

https://coiniran.com/?p=50510
دکمه بازگشت به بالا