ایستگاه خبر

DTCC و ساخت توکن های تضمینی (Security Tokens) بر اساس قوانین رگولاتوری

شرکت Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) دستورالعمل هایی منتشر کرده است که می تواند بسیاری از چالش های مشارکت کنندگان بازار و نهاد های رگولاتوری را برطرف نماید.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، شرکت  Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) دستورالعمل هایی برای پردازش های پس از معامله اوراق بهادار توکنیزه شده منتشر کرده است که می تواند بسیاری از چالش های مشارکت کنندگان بازار و نهاد های رگولاتوری را برطرف نماید.

بیشتر بخوانید: برنامه نیویورک تایمز برای تجربه انتشار خبر با استفاده از تکنولوژی بلاک چین

تلاش DTCC برای بهبود بازار های سنتی

DTCC در white paper خود مدعی شده است که توافقنامه های سیاست مربوط به زیرساخت بازار های سنتی مانند اصول زیرساخت های بازار مالی (Principles for Financial Market Infrastructures-PFMI) که معمولاً توسط رگولاتورها صادر می شوند می توانند مانند کلاف سردرگمی برای مسئولیت های قابل تصور در پلتفرم های توکن تضمینی (Security Token) ارائه شده توسط سرویس های پس از معامله (Post-Trade) عمل کنند.

حتی موضوع زمانی بدتر می شود که ارائه دهندگان زیرساخت های بازار های سنتی از تازه واردان بازار نیز می خواهند که بر اساس اصول موجود رفتار نمایند. بر اساس وایت پیپر منتشر شده، اگر پلتفرم توکن تضمینی (Security Token Platform) عملکرد یکسان یا اساساً معادل با پلتفرم های موجود داشته باشد در نتیجه سرمایه گذاران و دیگر شرکت کنندگان بازار را با ریسک هایی مشابه بازار های سنتی مواجه خواهد کرد؛ بنابراین قوانین و دیگر الزامات نیز بدون توجه نوع بازار باید اعمال شوند.

این وایت پیپر چندین نکته، مانند اطمینان از وجود مبنای قانونی قابل اجرا برای مدیریت دارایی رمز ارزی در پلتفرم های پردازش پس از معامله، و ساختار حاکمیتی مشخص را مورد تأکید قرار داده است. همچنین مدیریت ریسک این پلتفرم ها، تصفیه شفاف و مشخص معامله نهایی دارایی ها، ثبت و نگهداری رکوردها (تراکنش ها)، روش های حسابرسی دقیق، رویه های حفاظت و کنترل های داخلی نیز از جمله دیگر الزاماتی هستند که DTCC بر آنها تأکید داشته است.

DTCC و ساخت توکن های تضمینی (Security Tokens) بر اساس قوانین رگولاتوری
DTCC: Security Tokens Should Be Made to Meet Existing Regulatory Rules/ Source

ایمنی و صداقت در چارچوب معاملات اوراق بهادار

بر اساس اظهار نظر Wetjen به عنوان رئیس هیئت مدیره DTCC Deriv/SERV، چارچوب توسعه داده شده مسائل کلیدی مورد نیاز برای ایجاد سیاست ها، قوانین و به ‌روش های مورد استفاده در حاکمیت بر موجودیت های ارائه دهنده سرویس های پس از معامله برای تراکنش های اوراق بهادار رمزینه را مشخص کرده است. این مسائل برای محافظت از سرمایه گذاران و ایجاد اعتماد نسبت به ایمنی و صداقت در پلتفرم های توکن تضمینی، حیاتی هستند.

در ماه نوامبر، DTCC تست های مربوط به مشتقات اعتباری Trade Information Warehouse (TIW) مبتنی بر دفتر کل توزیع شده خود را با همکاری بانک بریتانیایی Barclays و ۱۴ بانک شناخته شده دیگر آغاز خواهد کرد. انتظار می رود تست ها در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به اتمام برسد. ولی با وجود اینکه این طرح ابتکاری به بهینه سازی کسب و کار موجود با استفاده از فناوری اشاره دارد گزارش اخیر به مدیریت ریسک های ناشی از یک کسب و کار جدید می پردازد.

هشدار کمیته بازل در زمینه ریسک دارایی های رمز ارزی

این گزارش همزمان با انتشار هشدار مربوط به دارایی های رمز ارزی کمیته بازل در نظارت بر بانکداری (Basel Committee on Banking Supervision) منتشر شده است. در گزارش این کمیته که استانداردهای بین المللی برای سرمایه های بانکی، نقدینگی و مقررات ایمنی و صداقت ارائه می دهد آمده است: دارایی های رمز ارزی نوسان بالایی دارند و به دلیل کمبود استاندارد سازی و تکامل مداوم، به عنوان طبقه دارایی نابالغ در نظر گرفته می شوند. این کمیته همچنین ریسک های این دارایی ها همانند ریسک نقدینگی، ریسک اعتباری، ریسک بازار، ریسک عملیاتی (از جمله تقلب و خطرات سایبری)، ریسک پول شویی و تامین مالی تروریست، و ریسک های قانونی و حیثیتی برای بانک ها را بیان کرده است.

بیشتر بخوانید: مجوز نزدک برای اکوسیستم یکتای روشمند معامله و استخراج رمز ارز ها

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source & image
https://coiniran.com/?p=28469
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیدجوادحسینی
سیدجوادحسینی
5 سال قبل

بسیار عالی .
از مقالات شما بسیار ممنون.
سپاس

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x