ایستگاه خبر

راه‌اندازی اولین صندوق بیت کوین خاورمیانه در دبی

صندوق بیت کوین ۳iQ Corp، بزرگترین مدیر صندوق سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال کانادا، به‌عنوان اولین صندوق بیت کوین خاورمیانه در بورس نزدک (Nasdaq) دبی لیست شده است. این صندوق اولین صندوق از نوع خود در خاورمیانه است که مسیر سرمایه‌گذاری بیشتر در بیت کوین را در این منطقه مرفه مهیا می‌کند.

بازار جدید بیت کوین

در حالی که سرمایه‌گذاران بیت کوین در سراسر جهان پراکنده‌اند، افتتاح اولین صندوق بیت کوین خاورمیانه در دبی زمینه ورود سرمایه از یکی از ثروتمندترین مناطق جهان را فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید واحدهای صندوق در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند و واحدها را از بورس اوراق بهادار تورنتو به نزدک دبی و برعکس انتقال دهند و همچنین به‌طور مستقیم در نزدک دبی خرید کنند. سهام صندوق پس از راه‌اندازی ۳۸.۴۰ دلار معامله شد که ۱۱ درصد بیشتر از قیمت مرجع اولیه یعنی ۳۴.۵۷ دلار بود.

فردریک پای مدیر عامل ۳iQ اظهار داشت علیرغم اینکه این صندوق در زمانی فعال شد که بیت کوین در عرض چند هفته ۵۰ درصد ارزش خود را از دست داده بود، به تصمیم خود برای افتتاح این صندوق اطمینان دارد:

«من معتقدم امسال یا سال‌های آینده، بیت کوین به بالاترین رکورد خود خواهد رسید. بیت کوین دیروز (به وقت محلی) با قیمت ۳۲۰۰۰ دلار در واحد معامله شد و امروز صبح با ۳۴۰۰۰ دلار روز خود را شروع کرد، بنابراین از روز گذشته شاهد رشد حدوداً پنج درصدی قیمت بیت کوین بوده‌ایم. امیدوارم که در اولین روز فعالیت در بورس نزدک دبی اقدامات خوبی داشته باشیم.»

پای افزود که ممکن است اصلاح قیمتی دیگری نیز رخ دهد، همچنین با اشاره به اینکه بازارها در تابستان قبل از رکورد تاریخی بیت کوین یکپارچه خواهند شد، این وضعیت را به‌عنوان «وضعیت برد-برد» برای سرمایه‌گذاران دبی توصیف کرد.

پس از اینکه ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، با اشاره به نگرانی‌های زیست‌محیطی، استفاده از بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت متوقف کرد، قیمت بیت کوین از ماه مه در سراشیبی قرار گرفت.

قیمت بیت کوین زمانی ببشتر تحت تأثیر قرار گرفت که چین، فعالیت مراکز استخراج بیت کوین را متوقف، و قوانین مربوط به ممنوعیت استخراج بیت کوین را اعمال کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: وضعیت حال حاضر بازار بیت کوین: رشد قیمت یا کاهش قیمت؟ – تحلیل

 

Source

https://coiniran.com/?p=46197
دکمه بازگشت به بالا