ایستگاه خبر

Fidelity صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین خود را در کانادا راه‌اندازی کرد

Fidelity Investments شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در بوستون با بیش از ۴ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، در حال راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) فیزیکی برای بیت کوین است.

با این حال، سرمایه‌گذاران آمریکایی شوق چندانی ندارند، زیرا Fidelity Advantage Bitcoin ETF (FBTC) به جای ایالات متحده، در بازار بورس تورنتو در حال عرضه است.

ETF یک ابزار سرمایه‌گذاری عمومی است که ارزش دارایی‌هایی اصلی را رصد می‌کند. مثلاً، در مورد ETF بیت کوین، آن دارایی بیت کوین است.

ETF های بیت کوین در حال حاضر برای سرمایه‌گذاران در چندین کشور در سراسر جهان از جمله کانادا، برزیل و دبی در دسترس است. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، تاکنون هر درخواستی را برای یک ETF بیت کوین، که امکان سرمایه‌گذاری مستقیم در بیت کوین را ارائه می‌دهد، رد کرده است.

در عوض، SEC به ETF های مرتبط با قراردادهای آتی بیت کوین چراغ سبز نشان داد، چیزی که ممکن است به عنوان یک سازش موقت بین تنظیم‌کنندگان و مدیران دارایی تلقی شود، حتی اگر آنها مکرراً به نفع ETF های بیت کوین اسپات صحبت کنند.

Fidelity در اطلاعیه خود اعلام کرده است که برای پیشبرد محصول کانادایی خود آزاد است زیرا «هیچ مرجع نظارتی اوراق بهادار در مورد این اوراق اظهار نظر نکرده است.»

صندوق جدید به طور فعال مدیریت می‌شود و به جای قرار گرفتن در معرض BTC از طریق ابزار مشتقه، مستقیماً بیت کوین فیزیکی را دریافت می‌کند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، در توییتی نوشت:

این باید برای SEC شرم‌آور باشد که یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین نام‌های آمریکا در زمینه سرمایه‌گذاری مجبور است برای خدمت به مشتریانش به سمت شمال برود.

آخرین اقدامات رمز ارزی Fidelity

این اقدام چند روز پس از دریافت تاییدیه نظارتی Fidelity برای راه‌اندازی Fidelity Clearing Canada (FCC)، اولین راه‌حل سازمانی این استان که خدمات تجارت دارایی دیجیتال و نگهداری را ارائه می‌کند، انجام می‌شود.

در اوایل سال جاری، Fidelity Digital Assets، بازوی متمرکز بر کریپتوی شرکت، با یک نظرسنجی در میان سرمایه‌گذاران نهادی، به این نتیجه رسید که ۷۰ درصد از آن‌ها قصد خرید یا سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال را در آینده نزدیک دارند و بیش از ۹۰ درصد از آن‌ها تا سال ۲۰۲۶ قصد انجام این کار را دارند.

این ممکن است یکی از دلایل برنامه‌های Fidelity Digital Assets برای اضافه کردن حدود ۱۰۰ کارمند جدید به کارکنان خود باشد تا بتواند تقاضای سازمانی در حال رشد برای دارایی‌های دیجیتال فراتر از بیت کوین را برآورده کند.

 

 

پیشنهاد مطالعه: Bitcoin ETF چیست؟ تاثیر ETF بر قیمت بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=48560
دکمه بازگشت به بالا